Finaliści międzynarodowego konkursu Bombay Sapphire Designer Glass Competition 2008 zostali wybrani. Wśród nich jest także Łukasz Pióro, reprezentant Polski. Oprócz nagrody głównej, młodzi projektanci walczą o Międzynarodową Nagrodę Publiczności. Swój głos można oddać na stronie www.bombaysapphire.com od 11 sierpnia do 15 września.

Znamy już finalistów międzynarodowej edycji konkursu Bombay Sapphire Designer Glass Competition 2008. Na międzynarodowym finale w Londynie dwudziestu jeden utalentowanych artystów z całego świata zmierzy się o tytuł twórcy najoryginalniejszego kieliszka koktajlowego, inspirowanego szafirowym ginem Bombay Sapphire. W światowej rywalizacji nie zabraknie polskiej reprezentacji. Z 50 osób, które wzięły udział w tegorocznej krajowej edycji konkursu, najlepszy okazał się Łukasz Pióro z Politechniki Krakowskiej.

Ciekawym elementem światowej edycji Konkursu jest głosowanie Internautów na najlepszy projekt kieliszka koktajlowego. We wrześniu w Londynie oprócz nagrody głównej, przyznana zostanie także Międzynarodowa Nagroda Publiczności. Finałowe modele kieliszków można podziwiać na stronie internetowej www.bombaysapphire.com. Głosowanie Internautów trwa od 11 sierpnia do 15 września 2008. Serdecznie zachęcamy do wspierania polskiej reprezentacji i głosowania na projekt Łukasza.

Bombay Sapphire Designer Glass Competition, to międzynarodowy konkurs który od kilkunastu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród młodych projektantów szkła artystycznego. Organizatorem polskiej edycji konkursu jest Bacardi-Martini Polska Sp. z o.o.

Bombay Sapphire to najwyższej jakości gin, którego butelka charakteryzuje się wyjątkową szafirową barwą. Jest produkowany w oparciu o oryginalną recepturę z 1761 roku. Unikalna kompozycja spirytusu zbożowego i dziesięciu starannie wyselekcjonowanych ziół i korzeni, tworzy niepowtarzalny smak i aromat tego trunku. Korzeń dzięgla nadaje piżmowy, ale zarazem bardzo delikatny aromat. Kora kasji tworzy nutę cynamonową, jagody kubeby – korzenny, lekko pieprzowy zapach z nutą cytryny i sosny, a rajskie zioła nadają całości wyrazistości i unikalnego smaku.

Wyłącznym dystrybutorem ginu Bombay Sapphire w Polsce jest Bacardi-Martini Polska Sp. z o.o.
Źródło: ''