Nagrody, dyplomy i puchary zostały wręczone! Na Targach Edukacyjnych w Poznaniu uhonorowano Laureatów III edycji projektu edukacyjno-ekologicznego EduPak Polska 2019/2020. Pokazano także prace wszystkich uczestników na specjalnie zorganizowanej wystawie. Na konkurs wpłynęły 353 zgłoszenia z 62 placówek oświatowych z Wielkopolski. Łącznie wzięło w nim udział 403 uczniów z przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

III edycja EduPak Polska, która rozpoczęła się jeszcze w listopadzie 2019 roku Konferencją i Warsztatami dla blisko 100 pedagogów z całej Wielkopolski, zakończyła się pełnym emocji, radości i uśmiechów uroczystym wręczeniem nagród w konkursie plastycznym, którego głównymi hasłami były: segregacja odpadów, recykling szkła, butelkoman i zero waste. Laureaci wyszli z wymarzonymi prezentami, a uczestnicy, jak również zwiedzający Targi Edukacyjne mogli obejrzeć wszystkie prace podczas wystawy konkursowej.  

EduPack

Nagrody zostały wybrane przez samych Laureatów i zakupione dzięki wsparciu Partnerów EduPak Polska: Remondis Sanitech Poznań, Aquanet, GOAP-Zakład Zagospodarowanie Odpadów, Ardagh Group, Rekopol i Lidl Polska. Ich wręczenie było ogromnym przeżyciem dla młodych  konkursowiczów, nauczycieli oraz rodziców, którzy, poza nagrodami, otrzymali dyplomy i puchary od Prezydenta Miasta Poznania, honorowego patrona  III edycji EduPak Polska.

zagospodarowanie odpadów, recykling

Na ceremonię zaproszeni zostali przedstawiciele wszystkich placówek oświatowych, które wzięły udział w konkursie. Po wręczeniu nagród każda ze szkół odebrała tekturowe kosze do segregacji odpadów oraz sadzonki drzew ufundowane przez Partnerów projektu: Smurfit Kappa Polska oraz Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Poznaniu. „Naszym celem jest edukacja i pokazywanie dzieciom, ale też nauczycielom i rodzicom, że dokonując małych zmian w naszym codziennym życiu, wpływamy globalnie na to, co dzieje się z naszą planetą. Po raz kolejny zgłosiła się rekordowa ilość uczestników z wielkopolskich placówek oświatowych, co motywuje nas do dalszych działań. Choć nagrodzić mogliśmy tylko najlepszych, to w całym projekcie wygrali wszyscy. Nasi Partnerzy, bo razem kształcimy odpowiedzialnych konsumentów i obywateli, jak również uczniowie, ponieważ świadomie kształtują swoją zrównoważoną przyszłość i w końcu nasz ekosystem. Niestety, nadesłane prace nadal zawierały błędy merytoryczne, dotyczące podstawowych pojęć segregacji, recyklingu czy gospodarki o obiegu zamkniętym. To pokazuje, że zapotrzebowanie na wiedzę w tym zakresie jest nadal duże” – informuje Barbara Maciałczyk, kierownik marketingu Ardagh Group, reprezentująca Friends of Glass w Polsce – organizatora EduPak Polska.

1. Na targach i wystawie prac konkursowych pojawiło się 50 000 osób.

2. Laureaci wraz z Nauczycielami ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Śremie.

3. Przedszkolaki z Chwałkowa Kościelnego, które wygrały w swojej kategorii.

Lista Laureatów:

Przedszkola:

I miejsce - Dzieci z Przedszkola nr 87 im Jacusia i Agatki w Poznaniu.

II miejsce – Dzieci z Przedszkola przy Szkole Podstawowej w Chwałkowie Kościelnym.

III miejsce - Dzieci z Przedszkola nr 87 im Jacusia i Agatki w Poznaniu.

Wyróżnienie - Przedszkole Samorządowe Święcichowa.

 

Szkoły podstawowe klasy 1-3

 

I miejsce – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Poznaniu.

II miejsce – uczniowie Szkoły Podstawowej w Chwałkowie Kościelnym.

III miejsce – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 55 w Poznaniu.

Wyróżnienie - uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Poznaniu.

 

Szkoły podstawowe klasy 4-6

 

I miejsce – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Śremie.

II miejsce – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Luboniu.

III miejsce – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 w Poznaniu.

 

Szkoły podstawowe klasy 7-8

 

I miejsce – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Śremie.

II miejsce – uczennica Zespołu Szkół Specjalnych 101 w Poznaniu.

III miejsce – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 75 w Poznaniu.

Wyróżnienie – uczeń Poznańskiej Szkoły Chóralnej im. Jerzego Kurczewskiego w Poznaniu.

 

Szkoły ponadpodstawowe

 

Wyróżnienie – uczennica Zespołu Szkół Przyrodniczych w Poznaniu.

 

 

Prace konkursowe