Szkło to idealny materiał umożliwiający tworzenie kultowych opakowań, pozwalający najlepszym markom wyróżnić się wśród konkurencyjnych produktów. Wysokiej jakości opakowanie, doskonale odzwierciedlające markę poprzez kształt, kolorystykę i detale, sprawia, że produkt cechuje dodatkowa wartość, szczególnie w przypadku napojów premium.

Wyjątkowa butelka od O-I oraz Rocker Spirits!

Kierując się unikalną wizją marki, Rocker Spirits, mikro-gorzelnia z siedzibą w Littleton w stanie Kolorado, rozpoczęła współpracę z O-I, największym na świecie producentem opakowań szklanych, w celu stworzenia butelki, która "wymiata" - dosłownie i w przenośni. Celem marki Rocker było nawiązanie do czasów, kiedy wiele przedmiotów tworzonych było własnoręcznie, doceniając wysoką jakość i rzemiosło. 

Projekt bazuje na zabytkowej puszce oleju z lat 30. XX w., która dzięki swojemu pochyleniu ułatwiała nalewanie. 

- "Rocker Spirits poprosił nas o stworzenie butelki, która będzie ikoną. Jak podejść do wyzwania, jakim jest puszka oleju? Zachowaj wygląd i charakter, a następnie zamień w szkło" - stwierdził Douglas Laib, Dyrektor ds. Innowacji i Projektowania O-I na Amerykę Północną.

Dustin Evans, współzałożyciel firmy Rocker Spirits, był pod wrażeniem pozytywnego nastawienia firmy O-I i zaufał największemu na świecie producentowi opakowań szklanych. W kilku wspólnych krokach zespoły stworzyły wyjątkowy projekt, który już na pierwszy rzut oka odzwierciedla charakter marki Rocker Spirits.

- "Po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć próbki, poczuć je i dotknąć - to był niesamowity dzień" - powiedział Pat Johnson, współzałożyciel Rocker Spirits.

Wyprodukowana z najwyższej jakości krzemionki butelka uwydatnia wysoką jakość produktu, oddając przy tym ponadczasowy styl retro, a także industrialny charakter kojarzony z marką. Okrągły kształt butelki, spłaszczony z obu stron z charakterystycznie odchyloną szyjką i wykończeniem oraz wyważona podstawa ze wzmocnionym dnem i wypukłością pozwala na kołysanie butelki w przód i w tył, umożliwiając tym samym nalewanie. Odchylona szyjka i wykończenie sprawiają, że zarówno projekt, jak i produkcja są wyjątkowo skomplikowane oraz wymagają specjalistycznej, technicznej precyzji.

- "To trochę surrealistyczne, że ta idea doczekała się realizacji" - powiedział Dustin Evans, ciesząc się z efektu końcowego.

- "Rocker Spirits jest bardzo dobrym przykładem na to, jak wykorzystać nasze doświadczenie w projektowaniu szkła, aby stworzyć butelkę, która idealnie pasuje do marki. Zaczęło się od pomysłu klienta na stworzenie butelki, która miała opowiedzieć jakąś historię" - zauważył Steffi Lenz, Dyrektor ds. Innowacji w O-I. - „Zawsze zależy nam, by nasze rozwiązania wnosiły wartość dodaną - zarówno dla konsumentów, jak i marek, które chcą wyróżniać się na konkurencyjnym rynku".

 

Dowiedz się więcej

 

O-I Owens-Illinois, Inc. (NYSE: OI) to największy na świecie producent opakowań szklanych. Z jego produktów korzystają największe firmy z sektora napojów i artykułów spożywczych. W 2016 roku przychody O-I wyniosły 6,7 mld USD. Spółka zatrudnia ponad 27 000 osób w 79 zakładach w 23 krajach, a jej główna siedziba znajduje się w Perrysburgu, w amerykańskim stanie Ohio. O-I dostarcza bezpieczne, ekologiczne, wolne od wad i budujące markę swoich klientów opakowania na rosnącym rynku opakowań szklanych.

O-I w Polsce obecny jest od 1993 roku. Firma posiada dwa zakłady produkcyjne o wieloletniej tradycji – jedną z największych na świecie hut opakowań szklanych w Jarosławiu oraz hutę w Antoninku k. Poznania. W Jarosławiu zlokalizowano również jedno z dwóch na świecie Centrów Serwisowych Maszyn. W 2014 roku utworzono w Poznaniu Business Service Center, które zarządza najważniejszymi operacjami O-I w Europie, w obszarze płatności i rozliczeń, zarządzania danymi oraz raportowania. W Polsce O-I zatrudnia ponad 850 osób, a w ciągu ostatnich sześciu lat firma zainwestowała w naszym kraju ponad 64 mln euro. Obecnie zajmuje dominującą pozycję na rynku opakowań szklanych dla producentów żywności dla dzieci, wyrobów alkoholowych, piwa oraz napojów bezalkoholowych.  

 

Źrodło: O-I