Firma Green Light specjalizująca się w ekologicznych rozwiązaniach opakowaniowych zaprezentowała na tegorocznej wystawie Emballage 2002 swoje innowacyjne urządzenie ECO2. Zaletą tej niewielkiej, mieszczącej się na stoliku maszyny jest wysoka wydajność przy niewielkich wymaganiach. ECO2 podłączona wyłącznie do gniazdka 220V jest w stanie wyprodukować w godzinę 4m sześc. poduszek z powietrzem - bardzo ekonomicznego i przyjaznego dla środowiska wypełniacza opakowań.

Stosowanie woreczków z powietrzem jako wypełniaczy opakowań, zabezpieczających ich zawartość, staje się ostatnio bardzo popularne wśród "pakerów". Dzięki temu, że są czystsze w stosowaniu i ekonomiczniejsze niż "czipsy", coraz częściej je zastępują. Powietrze wtłoczone do foliowego rękawa po zgrzaniu jego odcinka w formie poduszki spełnia świetnie funkcje ochronne jako wypełniacz opakowania (np. w pudle tekturowym). Wypełniona w ten sposób pusta przestrzeń wewnątrz opakowania jest skuteczną ochroną jego zawartości przed uszkodzeniami mechanicznymi podczas transportu.

Dotychczasowe systemy były powolne i wymagały dostarczania sprężonego powietrza z zewnątrz. Od niedawna mamy na rynku maszyny, którym wystarczy jedynie zasilanie z sieci 220V, zamiast 380V. Bez zewnętrznego kompresora, bez specjalnie przygotowywanej folii do poduszek, która podwyższa koszty eksploatacji systemu. Nowym maszynom wystarczy zwykły rękaw foliowy i gniazdko - w dodatku są znacznie szybsze!!!

ECO2 jest w czołówce tej najnowszej technologii. Posiadając niezależne wewnętrzne źródło sprężonego powietrza oraz korzystając ze zwykłej rolki rękawa foliowego, pozwala znacząco obniżyć koszty pakowania w porównaniu z innymi rozwiązaniami. Dodatkowo istnieje możliwość zmiany wielkości poduszek z powietrzem wytwarzanych z jednej rolki.

Opatentowane ECO2 wydaje się być bardzo prostym i wydajnym rozwiązaniem spełniającym nawet wysokie wymagania co do wydajności. Poducent umożliwia użytkowanie maszyny w formie dzierżawy.

Zainteresowanych szczegółami na temat urządzenia i warunków jego eksploatacji prosimy o kierowanie zapytań wraz z danymi kontaktowymi na adres: advark@2com.pl

Komentarze

  • Czy ktos moze podac poprawny adres kontaktowy w celu uzyskania oferty ??