Zachęcamy do przeczytania rozmowy z Panią Moniką Łuczak - Prezesem Zarządu firmy ALIMA-PACK Systemy Pakowania Sp. z o.o., eksperta w dziedzinie nowoczesnych technologii ważenia, systemów pakowania, zamykania worków i paletyzowania.

Wywiad z Moniką Łuczak - Prezesem Zarządu ALIMA-PACK

Redakcja: Firma ALIMA-PACK istnieje na rynku od 2005 roku. Jak doszło do jej powstania i czym dokładnie zajmuje się firma? 

Monika Łuczak: Intensywny rozwój naszej macierzystej firmy "A-LIMA-BIS" Sp. z o.o. spowodował wydzielenie z jej struktur i utworzenie w 2005 roku niezależnego przedsiębiorstwa "ALIMA-PACK Systemy Pakowania" Sp. z o.o., które dedykowane jest do obsługi przemysłu i rolnictwa w zakresie maszyn pakujących. ALIMA-PACK Systemy Pakowania Sp. z o.o., jest spółką z wyłącznie polskim kapitałem i oferuje nowoczesne systemy pakowania, zamykania worków i paletyzacji opakowań. Jako firma inżynieryjna zapewniamy technologię, profesjonalne doradztwo, wykonawstwo kompleksowych projektów oraz pełen serwis naszych urządzeń.

 

R: Jak zmieniła się firma na przestrzeni lat?

M.Ł.: W pierwszym okresie, jeszcze jako dział macierzystej spółki A-LIMA-BIS, sprzedawane były głównie zaszywarki do worków firmy Fischbein. ALIMA od początku była przedstawicielem tej amerykańskiej firmy - lidera w zakresie maszyn zamykających worki. To ponad 25 lat współpracy, opartej na wyłącznym, autoryzowanym przedstawicielstwie. Kolejno do naszej oferty dołączane były pakowaczki i paletyzatory. W 2005 roku podjęliśmy współpracę z hiszpańską firmą TMI i w zasadzie od razu z sukcesem wprowadziliśmy na rynek automatyczne linie pakujące i paletyzujące. Aktualnie oferujemy maszyny i inżyniering z bardzo szeroko rozumianej dziedziny pakowania - od zaszywarek, zgrzewarek, poprzez skomplikowane linie pakujące, paletyzację, maszyny peryferyjne - jak detektory, drukarki, manipulatory, systemy transportu produktów sypkich, na owijarkach kończąc. 

 

R: Które wydarzenia miały największy wpływ na rozwój firmy ALIMA-PACK?

M.Ł.: Po wydzieleniu ze struktur z A-LIMA-BIS, spółki ALIMA-PACK, rodzimy rynek odnotował wysoki wzrost w zakresie maszyn pakujących a polscy przedsiębiorcy zaczęli doceniać i zauważać, że automatyzacja produkcji jest przyszłością. Dodatkowo rosnąca konsumpcja oraz wymagania klientów niejako wymusiły na nich konieczność zmian w swoich systemach produkcji, w tym na końcówkach linii produkcyjnych – czyli w pakowniach. Równocześnie wprowadzając do naszej oferty kolejne rozwiązania z dziedziny pakowania mogliśmy sprostać popytowi na modernizację i automatyzację produkcji.

 

R: Które produkty z Państwa oferty cieszą się obecnie największym zainteresowaniem u klientów? 

M.Ł.: Od lat największym zainteresowaniem cieszą się zaszywarki, w tym kultowe ręczne „F-ki” i głowice 100 oraz zgrzewarki marki FISCHBEIN. Mogę zdradzić, że w kwestii ilości sprzedawanych maszyn plasujemy się w ścisłej czołówce dystrybutorów marki Fischbein na świecie. Dużym zainteresowaniem cieszą się także materiały eksploatacyjne do maszyn. Oferujemy także profesjonalny i szybki serwis oferowanych maszyn. W zakresie maszyn pakujących bardzo dużym powodzeniem cieszą się linie ważąco-pakujące.

 

R: Współpracują Państwo z kilkoma zagranicznymi znanymi producentami, czy planują Państwo poszerzyć w najbliższym czasie grono swoich partnerów?

M.Ł.: Staramy się poszerzać i pogłębiać naszą ofertę. W ostatnim czasie rozpoczęliśmy kolejną współpracę partnerską z hiszpańską firmą INNOVA, która specjalizuje się w kompleksowym zabezpieczaniu ładunków, tj. palet z towarem. Dzięki temu nasze portfolio wzbogaciło się o owijarki do palet, w tym tzw. maszyny kapturujące stretch hood. Mają one zastosowanie również w innych branżach przemysłu - na przykład do zabezpieczania sprzętu AGD czy palet z napojami. 

 

R: Na jakie rynki obecnie trafiają Państwa produkty? 

M.Ł.: Naszym głównym obszarem działania, ze względu na wyłączne umowy partnerskie na danym rynku jest terytorium Polski, ale posiadamy także klientów za naszą wschodnią granicą. Nasze linie można zobaczyć m.in. na Białorusi.  

 

R: Na koniec, podpytamy jeszcze  - co wyróżnia firmę ALIMA-PACK na tle innych konkurencyjnych przedsiębiorstw? 

M.Ł.: Naszą firmę wyróżnia przede wszystkim doświadczenie oraz najwyższa jakość oferowanych przez nas produktów. Ponad 25 lat na rynku i ponad 2000 sprzedanych maszyn sprawia, że z pełną odpowiedzialnością mogę zapewnić, że znamy się i jesteśmy ekspertami w dziedzinie systemów pakowania. Wyciągamy swoją pomocną dłoń do każdego, kto chce zautomatyzować proces produkcji, zwiększyć jego wydajność oraz zoptymalizować koszty. Naszym celem jest zapewnienie klientom odpowiedniego zapakowania ich produktów, a w szerszym spojrzeniu - usprawnianie przemysłu oraz uświadomienie jak istotną rolę w XXI wieku odgrywa automatyzacja. 

 

R: Serdecznie dziękujemy za rozmowę i życzymy dalszych sukcesów!

M.Ł.: Dziękuję. 

 

Monika Łuczak - Prezes Zarządu ALIMA-PACK

Monika Łuczak - Prezes Zarządu ALIMA-PACK


ALIMA-PACK

Linia do pakowania nasion


Dowiedz się więcej o ALIMA-PACK