Zysk netto Mondi Packaging Paper Świecie w trzecim kwartale 2006 r. wzrósł do 65 mln zł z 12,5 mln zł w analogicznym okresie 2005 r. Zysk operacyjny wzrósł do 80,9 mln zł z 13 mln zł przed rokiem.

Przychody spółki wyniosły w tym czasie 364,2 mln zł, podczas gdy rok wcześniej było to 302 mln zł. Po dziewięciu miesiącach zysk netto grupy wzrósł do 170,8 mln zł, zysk operacyjny do 215,9 mln zł, a przychody do 1,06 mld zł.

Mondi Packaging Paper Świecie S.A. jest producentem wysokiej jakości papierów do produkcji tektury falistej oraz worków papierowych. Swój sukces firma przypisuje zdolności zaspakajania potrzeb klientów utrzymujących niezmienny popyt na jej wyroby. W 2005 roku przychód firmy wyniósł ponad 1.282,8 mln PLN. Dzisiaj, z eksportem przekraczającym 77% całkowitej sprzedaży, MPP Świecie jest jednym z pięciu głównych producentów asortymentów opakowaniowych dla przemysłu produkcji worków i tektury falistej w Europie.

Spółka produkuje rocznie prawie 796.500 ton papieru dla przemysłu wytwarzającego tekturę falistą i worki papierowe.

Działania Firmy dotyczą dwóch głównych obszarów: produkcji papierów do produkcji tektury falistej: kraftliner, testliner, extra topliner, sc fluting, fluting fresco i wb fluting oraz produkcji papieru workowego, standardowego, półrozciągliwego i rozciągliwego.

Mondi Packaging Paper Świecie S.A. jest obecnie częścią nowej grupy Mondi Packaging, która powstała z połączenia Grupy Frantschach oraz Mondi Packaging Europe. Grupa Mondi Packaging składa się z pięciu dywizji: Paper Corrugated, Bags, Flexibles i Coating. Wszystkie występują dziś pod jednym wspólnym logo Mondi Packaging. Po wejściu w skład Grupy o globalnym zasięgu dysponujemy ogromnym potencjałem pozwalającym osiągać wzrost i sukces, zarówno dla nas jak i dla naszych Klientów i Akcjonariuszy.

Źródło: Mondi Packaging Paper Świecie S.A., Puls Biznesu
Źródło: ''