Już po raz dwunasty (16-18 X 2008r.)odbędą się Międzynarodowe Targi Spółdzielcze, które organizowane są wspólnie z Krajową Radą Spółdzielczą. Wystawa zostanie zaprezentowana w halach Targów Kielce. Międzynarodowe Targi Spółdzielcze połączone są z obchodami Dnia Spółdzielczości. Wzrastające z roku na rok zainteresowanie targami, również spółdzielni z zagranicy, świadczy o potrzebie uczestniczenia w takiej formie promocji tego znaczącego sektora działalności gospodarczej.

Targi Spółdzielcze są okazją do nawiązywania kontaktów handlowych, spotkań przedstawicieli spółdzielni i organizacji spółdzielczych oraz ciekawym miejscem dla zwiedzających. Podczas wystawy prezentowany jest szeroki asortyment wyrobów i usług oferowanych przez spółdzielnie, prowadzone są m.in. degustacje.

Podczas tegorocznej edycji targów MTS prezentowane będą produkowane przez spółdzielnie artykuły obuwnicze, skórzane, odzieżowe, kosmetyczne, chemia gospodarcza, elektrotechnika, sprzęt AGD, artykuły żywnościowe, rękodzieło ludowe i artystyczne. Swoją ofertę zaprezentują spółdzielnie pracy oraz spółdzielnie handlowo - przetwórcze i mleczarskie.

Ubiegłoroczna edycja targów, która odbyła się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, została połączona z obchodami Dnia Spółdzielczości. Wzięło w niej udział 80 spółdzielni. Odbyło się również „II Spółdzielcze Forum Społeczno-Ekonomiczne”, a także wystawa Muzeum Historii Spółdzielczości w Polsce.

Każdej edycji targów towarzyszy wręczenie specjalnych nagród przyznawanych przez Krajową Radę Spółdzielczą. Firmy prezentujące najlepsze wyroby i produkty prezentowane na wystawie otrzymają wyróżnienia i medale Targów Kielce.

Więcej informacji: www.targikielce.pl
Źródło: ''