W dniu 12 maja br. w krakowskim hotelu Radisson SAS odbyło się seminarium Heidelberg Polska pt. „Jakość i kolor”. Było to pierwsze z serii kilku seminariów poświęconych zagadnieniu utrzymania jakości i kontroli nad reprodukcją barwną w drukarni oraz zagadnieniach z nim związanych. Cykl seminariów pod nazwą „XXI wiek w drukarni – spotkania praktyków” dedykowany jest drukarzom, wydawcom, pracownikom agencji reklamowych oraz wszystkim, którzy na co dzień korzystają z usług drukarni.

W seminarium wzięła udział kilkudziesięcioosobowa grupa przedstawicieli drukarń jak i „print buyer-ów” z regionu Małopolski. Podczas spotkania, mającego formę żywych wykładów i dyskusji, wymieniano swoje spostrzeżenia oraz cenne uwagi praktyczne. Omówiono teorię i praktykę funkcjonowania systemu produkcyjnego współczesnej drukarni, praktycznych aspektów wykorzystania możliwości oprogramowania działu przygotowalni, a także kontrolę jakości i stabilności druku w kontekście potencjału jakim dysponuje nowoczesny sprzęt pomiarowy.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się temat zdalnego serwisu oraz diagnostyki maszyn i urządzeń pracujących w drukarni. Coraz więcej zakładów w Polsce decyduje się na takie rozwiązania lub myśli o inwestycjach w tym zakresie w najbliższym czasie. Nie powinno to dziwić, tym bardziej, że pod względem parku maszynowego polskie drukarnie są już bardzo dobrze wyposażone i z powodzeniem konkurują z drukarniami zachodnimi. Wiele jednak można jeszcze zrobić w zakresie zapewnienia jeszcze wyższego poziomu niezawodności oraz ciągłości produkcji.

Gościem specjalnym seminarium "Jakość i kolor" była Pani Ewa Oszwałdowska, która podzieliła się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi współpracy na linii drukarnia - wydawnictwo.

Kolejne seminarium planowane jest w czerwcu br. w Warszawie.

Więcej informacji:
Tomasz Pawlicki
Tel.: +48-22-57 89-550
E-mail:Tomasz.Pawlicki@heidelberg.com
Źródło: ''