To największa wystawa tworzyw sztucznych nie tylko w Polsce, ale także w Europie Wschodniej, a jednocześnie najważniejsze wydarzenie w roku dla światowych firm z tej branży. Od kilku już lat w rankingu Polskiej Korporacji Targowej PLASTPOL jest na szczycie listy wśród imprez o największej liczbie wystawców zagranicznych. Najnowocześniejsze technologie przetwórcze, maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw sztucznych są tylko niewielką częścią tego, co pod koniec maja będzie można znaleźć na stoiskach w Targach Kielce.

Na Międzynarodowych Targach Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTPOL, co roku, prezentowane jest niemal wszystko, począwszy od wczesnych etapów produkcji plastiku na jego utylizacji i recyklingu kończąc. Znaleźć można tu przede wszystkim maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw, formy i narzędzia wykorzystywane w branży, tworzywa sztuczne, komponenty, technologie recyklingu oraz zastosowania systemów informatycznych w przetwórstwie tworzyw. Swoje rozwiązania technologiczne oraz gotowe produkty oferują również firmy z branży opakowań z tworzyw sztucznych. Cztery targowe dni w halach Targów Kielce to także doskonała okazja, aby zobaczyć całe procesy technologiczne. PLASTPOL to miejsce, gdzie prezentowane są światowe rynkowe nowości i hity.

PLASTPOL jest najbardziej międzynarodową imprezą targową – w rankingu Polskiej Korporacji Targowej znajduje się bowiem na szczycie listy. W halach Targów Kielce wystawiają się liderzy światowego rynku oraz produkcji i dystrybucji tworzyw sztucznych - Bayer, Charmilles, Egyplast, Lumel, Mann+Hummel czy Siemens.

Kieleckie targi PLASTPOL posiadają certyfikat UFI - najważniejszej międzynarodowej organizacji przemysłu targowego, skupiającej ponad 300 firm targowych z całego świata. Targi Kielce od pięciu lat organizują w Kijowie Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTUKRAINA - wschodni odpowiednik PLASTPOLU.

Łącząc praktykę z teorią, tradycyjnie już, Międzynarodowym Targom Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych towarzyszy bogaty program branżowych spotkań, w których co roku uczestniczy kilkaset osób. W 2008 roku Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych zwiedziło 16 000 osób.

Zapraszamy w dniach 26 – 29 maja 2009 r.

Więcej na www.plastpol.comTargi Kielce, najdynamiczniej rozwijający się ośrodek wystawienniczy w kraju, wicelider rynku targowego w Polsce. Spółka organizuje rocznie blisko 50 imprez targowych, m.in. znany na całym świecie MSPO - Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA – POLSKA, Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych i pojazdów Specjalistycznych MASZBUD i znane w całej Europie Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTPOL, Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL i Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO.
Źródło: ''