Dziesiątki nowych produktów prezentowanych w ramach Salonu Recyklingu oraz Parku Techniki Komunalnej, a także bogaty program specjalistycznych konferencji i seminariów to dla przedstawicieli gospodarki komunalnej największe atrakcje tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Ekologicznych POLEKO.

Poleko to największe w Europie Środkowo-Wschodniej targi nowoczesnych technologii z zakresu ochrony środowiska odbędą się w Poznaniu w dniach 21-24 listopada 2006 r. Honorowy patronat nad POLEKO 2006 objął Minister Środowiska.Dane dotyczące poprzedniej edycji - (POLEKO 2005): 1024 wystawców i firm reprezentowanych z 23 krajów (wzrost o 24,6%), 15 895 m2 powierzchni ekspozycyjnej netto (wzrost o 25,4%), 21 290 zwiedzających (wzrost o 33,5%), 367 akredytowanych dziennikarzy.

Sektory POLEKO 2006:
- WODA i ŚCIEKI
- ENERGIA
- POWIETRZE, HAŁAS I WIBRACJE
- ODPADY, utrzymanie czystości i porządku
- EDUKACJA EKOLOGICZNA

Ekspozycje specjalne POLEKO 2006:
- Salon Czystej Energii
- Salon Recyklingu
- Salon INVESTCITY-Środowisko
- Park Techniki Komunalnej
- Salon Nauka dla Środowiska
- Salon aparatury kontrolno-pomiarowej - NOWOŚĆ
- Pompy dla gospodarki wodno-ściekowej - NOWOŚĆ

Jak co roku w targach POLEKO 2006 weźmie udział wiele firm zagranicznych. Stałym elementem ekspozycji POLEKO są oficjalne zagraniczne wystąpienia narodowe. Obok tradycyjnie obecnych na targach ekspozycji Austrii, Danii, Francji, Niemiec i Włoch gościć będziemy po raz pierwszy narodowe wystąpienia firm z Australii, Japonii, Hiszpanii, Norwegii i Szwecji.

Aby ułatwić zwiedzającym odszukanie interesującej ich oferty podobnie jak w roku ubiegłym ekspozycja targowa podzielona została na sektory tematyczne. W sektorze Odpady, utrzymanie czystości i porządku zlokalizowanym tym razem w pawilonie 5 zaprezentują się wiodący producenci sprzętu i firmy usługowe z kraju i zagranicy m. in. Sita Polska, Remondis, Sutco - Polska, Titan-Eko, Otto Poland, Avermann, Horstmann.

Salon Recyklingu

Międzynarodowe Targi Poznańskie już po raz piąty podczas POLEKO organizują Salon Recyklingu (pawilon 9), w ramach którego prezentowane będą technologie i urządzenia do odzysku i przetwarzania odpadów. Ciekawe maszyny będzie można zobaczyć m.in. na stoiskach firm: Agex Arcon, MT Recykling i Eko Usługi. W salonie udział wezmą również organizacje odzysku. Dopełnieniem ekspozycji Salonu Recyklingu będzie Forum Recyklingu współorganizowane przez Międzynarodowe Targi Poznańskie i firmę Abrys Sp. z o.o. Udział w forum jest bezpłatny.

Park Techniki Komunalnej

Już po raz drugi podczas targów POLEKO odbędzie się Park Techniki Komunalnej - wyodrębniona ekspozycja prezentująca szeroką ofertę sprzętu i pojazdów dla sektora gospodarki komunalnej. Swoje stoiska będą tu miały: Krajowe Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast oraz Krajowa Izba Gospodarki Odpadami.

Ekspozycja producentów i dystrybutorów sprzętu oraz pojazdów dla gospodarki komunalnej zajmie cały pawilon 4. Szczególnie bogatą ofertę zaprezentują tu producenci i dostawcy pojazdów ciężarowych oraz pojazdów specjalnego przeznaczenia, a także firmy wykonujące specjalistyczne zabudowy i naczepy na pojazdy ciężarowe. Firmy pokażą nowe modele zamiatarek, pojazdów do transportu, zbiórki odpadów oraz wywozu nieczystości płynnych, pojazdów do zimowego utrzymania dróg i placów oraz sprzęt do pielęgnacji zieleni i utrzymania czystości.

Wśród firm wystawiających się w ramach parku obecne będą m.in. Dobrowolski, Graco, Hako Polska, Husqvarna, Kaercher, MWM Brzesko, Renault Trucks, Scania, Schmidt Polska, Volvo Polska oraz Wytwórnia Urządzeń Komunikacyjnych WUKO S.A.

Wydarzenia

Ekspozycji targów POLEKO 2006 towarzyszyć będzie kilkadziesiąt specjalistycznych konferencji i seminariów. Jednym z najważniejszych wydarzeń tegorocznych targów będzie debata na temat szans realizacji dyrektyw Unii Europejskiej w gospodarce odpadami, która odbędzie się 22 listopada, drugiego dnia targów. Wezmą w niej udział przedstawiciele najważniejszych instytucji, izb i stowarzyszeń związanych z gospodarką odpadami.

Wydarzenie to składać się będzie z dwóch głównych części: wystąpień panelowych i dyskusji prowadzonej przez moderatora. Jako prelegenci wystąpią przedstawiciele organizacji zaproszonych do udziału w Loży Partnerów POLEKO 2006: Krajowej Izby Gospodarki Odpadami, Krajowego Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast, Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Komunalnych Związków Gmin, Polskiej Izby Gospodarki Odpadami, Związku Miast Polskich oraz Związku Pracodawców Gospodarki Odpadami. Dodatkowo do udziału w debacie zaproszono przedstawicieli Konwentu Marszałków Województw RP, Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Recyklingu, Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych, Związku Gmin Wiejskich RP oraz Związku Powiatów Polskich.

Trzeciego dnia targów (23.11.) odbędzie się seminarium „Systemy gospodarki odpadami. Dobre bo polskie”, którego organizatorami są Ogólnopolskie Stowarzyszenie Komunalnych Związków Gmin i Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Więcej informacji: Poleko
Źródło: ''