Zarząd Zakładów Tworzyw Sztucznych "Ząbkowice-Erg" S.A. (ZTS "Ząbkowice-Erg" S.A.) poinformował, że otrzymał zwrotnie podpisany kontrakt z firmą Eurosack Impallagi Industriali Spa z siedzibą w Porcari, Włochy.

Umowa dotyczy warunków współpracy handlowej i technologicznej pomiędzy firmami. ZTS "Ząbkowice-Erg" S.A. zostaje wyłącznym przedstawicielem firmy Eurosak w zakresie dystrybucji folii stretch oraz folii FFS w Polsce. Jednocześnie umowa określa warunki wdrażania know how na folie specjalistyczne m.in: stretch-hood w ZTS "Ząbkowice-Erg" S.A.

Powyższa umowa wpisuje się w realizację strategii Ząbkowic wprowadzania do produkcji wysoko przetworzonych folii specjalistycznych oraz uzupełniania oferty produktowej komplementarnymi towarami handlowymi. Umożliwi też zdecydowane przyspieszenie i obniżenie kosztów ekspansji ERG na polskim rynku w zakresie folii wysokomarżowych, wytwarzanych do tej pory jedynie przez producentów zagranicznych.

Eurosak to jeden z największych w Europie producentów folii. Posiada zakłady produkcyjne we Włoszech, Katarze i Francji, gdzie w ubiegłym roku przejął lokalnego producenta folii. Grupa Eurosak produkuje ok. 60 tys ton folii rocznie.

Źródło: ZTS "Ząbkowice-Erg" S.A.
Źródło: ''