Czy warto inwestować w maszyny pakujące? Dlaczego większość przedsiębiorstw decyduje się na zakup nowoczesnych urządzeń typu flow pack? Jak bardzo usprawniają one pracę w fabryce?

Zakup maszyny pakującej – kiedy jest konieczny?
Maszyny pakujące cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród firm produkujących przedmioty sprzedawane na paletach, np. płytki klinkierowe, cegły, brykiet itp. Skąd tak wielka popularność sprzętów ułatwiających porządkowanie zamówień i produkcji oraz dlaczego są tak ważnym elementem wyposażenia każdego przedsiębiorstwa?Maszyny pakujące a efektywność pracy

Urządzenia te od dłuższego czasu można znaleźć na większości linii produkcyjnych w praktycznie każdej większej fabryce. Ręczne pakowanie produktów na paletę jest czasochłonne, a przy okazji wymaga pracy co najmniej dwóch osób. Samodzielne załadowanie i ofoliowanie jednej palety zajmuje około 15 minut, co przy dużych nakładach powoduje poważne zastoje i generuje mniejsze zyski dla firmy. Obecnie w ciągu zaledwie piętnastu minut można owinąć co najmniej pięć palet, zaś jedyną przeszkodą do większego usprawnienia działań jest czas potrzebny na odpięcie już gotowej i zapięcie nowej palety. W zależności od standardów i wymogów bezpieczeństwa przedsiębiorcy mogą zainwestować w maszyny przeznaczone do pakowania w folię, karton lub po prostu owijające palety. Wszystko zależy od rodzaju pakowanego produktu, zaleceń BHP oraz indywidualnych preferencji przedsiębiorcy. Zakup maszyn typu flow pack to inwestycja, która na pewno się zwróci. Więcej na temat nowoczesnych urządzeń pakujących, ich przykładowych zastosowań oraz dostępnych na rynku modeli poziomych i pionowych maszyn pakujących znaleźć można na stronie www.polpak.pl.

Materiały do pakowania

Obecnie najczęściej stosowanymi materiałami do pakowania są folie stretch, czyli rozciągliwe folie polietylenowe cechujące się niezwykłą wytrzymałością i estetyką wykonania. Wykorzystuje się je zarówno do owijania pojedynczych, bardzo dużych przedmiotów, jak i pełnych palet produktów. Maszyny pakujące są rzecz jasna dostosowane do używania takich folii. Przedsiębiorcy, którym zależy na umieszczeniu logo firmy na paletach, chętnie inwestują dodatkowo w taśmy pakowe, które dają możliwość swobodnego nadruku logo lub logotypu producenta (źródło: http://www.gsmpress.pl/a-76-tasmy-pakowe.html).

Maszyny pakujące robią zawrotną karierę – trudno wyobrazić sobie przedsiębiorstwo funkcjonujące bez integralnych sprzętów produkcyjnych typu flow pack. Wydatki związane z zakupem maszyny bardzo szybko się zwracają, a minimalizacja kosztów i usprawnienie procesów produkcji stają się widoczne na pierwszy rzut oka.

Źródło: ''