Paletyzatory Ilerpal oferowane przez firmę "Alima-Pack Systemy Pakowania", wyłącznego przedstawiciela TMI, zostały zaprojektowane, by zapewniać maksymalną wydajność i minimum prac konserwacyjnych, a także gwarantować niskie zużycie energii i oszczędność czasu.

Zalety paletyzatora wysokopoziomowego płytowego Ilerpal firmy TMI

Wysokopoziomowy model paletyzatora ILERPAL to najlepsze rozwiązanie dla uzyskania prawidłowego i bardzo estetycznego wyglądu gotowej palety. Jednocześnie zachowana zostanie duża wydajność aplikacji. Ilerpal może być wykorzystany do paletyzacji nawozów, jak np. w zakładach Anwil S.A. Ponadto możliwa jest paletyzacja worków wentylowanych czy tez FFS i produktów budowlanych, mąki, peletu, piasku itp.

Praca paletyzatora Ilerpal
Urządzenie pobiera z magazynu pustą paletę, która przejeżdża na przenośniku rolkowym do miejsca, w którym jest unoszona windą pod płyty ślizgowe. Tam oczekuje na ułożenie sformatowanej na płytach warstwy worków. Produkty transportowane są z linii ważąco-pakującej do paletyzatora, dzięki pochyłemu przenośnikowi taśmowemu. Następnie worek jest odpowiednio kształtowany przez specjalny system formujący i trafia do transportera, gdzie znajduje się obrotnica worka, odpowiadająca za obrót o odpowiedni kąt (90-180°). Możliwe jest także przepuszczenie worka przez transporter bez żadnego obrotu. 

Odpowiednio ułożony worek trafia na pas zbiorczy, gdzie towary są grupowane i formowane wg ustawionego programu. Jest to możliwe za pomocą ruchomego pchacza, po czym worki dociskane są do siebie. Płyty ślizgowe rozsuwają się uwalniając leżącą na nich warstwę worków po ich sformatowaniu. W ten sposób nakładana jest każda warstwa towarów. Ułożone worki dociskane są do płyt od spodu, co pozwala je spłaszczyć i wyrównać górną powierzchnię warstw. Załadowana paleta umieszczona jest na platformie windy. Ilość warstw można zaprogramować i po osiągnięciu konkretnej liczby paleta opuszczana jest z ładunkiem oraz zabierana z paletyzatora. Nowy cykl rozpoczyna jeszcze przed opuszczeniem pełnej palety.

Zamów paletyztor Ilerpal

Zalety paletyzatora Ilerpal
Do podstawowych zalet urządzenia zalicza się możliwość uzyskania wysokich i średnich wydajności przy osiągnięciu ok. 1500-1800 worków na godzinę.  Ponadto maszyna pozwala na uzyskanie maksymalnie łagodnej i płynnej pracy. Główne napędy sterowane są za pomocą falowników, dzięki czemu możliwe jest całkowite wyeliminowanie gwałtownego załączania i zatrzymywania paletyzatora.

Urządzenie wyposażone jest w wiele innych rozwiązań, zapewniających efektywną i skuteczną pracę. Maszyna zapewnia dłuższą wytrzymałość głównych komponentów i dużą odporność na zużycie. Materiały, z których wykonane jest urządzenie, obrabiane są laserowo, by zwiększyć precyzję ich działania. Procesy sterowania wytworzone zostały w najnowszej technologii, a za procesy ruchowe odpowiadają napędy pneumatyczne i elektryczne. Kluczowe elementy maszyny posiadają przekładnie zębatą, która pozwala na zachowanie oszczędności energii do 25% w porównaniu z innymi przekładniami.

Podczas budowy platformy podnoszącej palety użyto urządzenie zawierające przeciwwagę, zapewniającą oszczędność energii. Powierzchnia, po której przesuwane są worki pokryta została specjalną poślizgową warstwą polietylenu. W odpowiednich miejscach zastosowano także materiały tłumiące hałas. Paletyzator Ilerpal jest bardzo łatwy w obsłudze, a jego konserwacja nie sprawia większych problemów użytkownikom. Urządzenia posiadają panel w języku polskim i są podpięte pod teleserwis, co znacznie ułatwia ewentualne naprawy. Ponadto maszyny posiadają oznaczenie CE i mogą być wykonane w wersji antykorozyjnej.

Odpowiedni wybór
Paletyzator wysokopoziomowy, płytowy w przeciwieństwie do urządzeń z chwytakiem posiada niewielką ilość skomplikowanych mechanizmów, co zapewnia mniejszą liczbę elementów narażonych na korozję i usterkę. Użycie chwytaka ma wpływ na pracę płyt suwnych oraz nie zapewni precyzyjnego przełożenia worków. Paletyzator z płytą suwną pozwala dokładnie przesuwać worki w konkretne miejsca. Porównując wydajność, mniejszą ilość, bo ok 800 worków na godzinę, zapewnia paletyzator z chwytakiem. Dlatego też, jeśli tylko produkty i aplikacja na to pozwalają, powinno się wybierać wysokopoziomowe paletyzatory układające worki za pomocą płyt suwnych.

Alima - Pack Systemy Pakowania Sp. z o.o. zajmuje się obsługą przemysłu i rolnictwa w zakresie maszyn pakujących, paletyzujących i zamykających worki. W ofercie firmy znajdują się  kompleksowe rozwiązania z zakresu:

 • Linie ważąco-pakujące do worków otwartych, wentylowych, typu Big Bag,
 • Automaty pakujące typu FFS (form, fill, seal): pionowe i poziome,
 • Systemy zamykania worków: zaszywarki, zgrzewarki, zaklejarki FISCHBEIN,
 • Systemy paletyzacji, roboty do worków, kartonów i innych opakowań,
 • Systemy zabezpieczenia ładunków – owijarki folia stretch, stretch hood,
 • Doradztwo, projektowanie, inżyniering, serwis,
 • Oryginalne części zamienne, materiały eksploatacyjne: nici, taśmy, igły.

Alima - Pack Systemy Pakowania Sp. z o.o. jest wyłącznym partnerem firm FISCHBEIN i TIM w Polsce, partnerem firmy KUKA i członkiem Alima-Group.


Komentarze

 • globalpelet@gmail.com

  Hello
  Send price fir oalletizer for bag 15 kg pellet for pallet bag 3/2
  Regards