Niebawem po raz szesnasty Poznań będzie gościł największe w Europie Środkowo-Wschodniej targi ekologiczne POLEKO. W ubiegłym roku swoją ofertę zaprezentowało na nich 812 wystawców i firm z 22 krajów, akredytowało się 400 dziennikarzy, a ekspozycje wystawców obejrzało blisko 23 tysiące zwiedzających.

Międzynarodowe Targi Ekologiczne POLEKO to dobra okazja do zaprezentowania nowych technologii ochrony środowiska, wymiany doświadczeń i nawiązania kontaktów handlowych.
To również doskonała forma promocji polskiej przyrody i tematyki zrównoważonego rozwoju.
Nigdzie indziej w naszym kraju nie spotkamy tak licznego grona specjalistów zajmujących się ochroną środowiska.

Impreza odbędzie się w dniach 16-19 listopada 2004 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, pod patronatem Ministra Środowiska Jerzego Swatonia, Ministra Gospodarki i Pracy Jerzego Hausnera oraz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Wojciecha Olejniczaka.
Hasło tegorocznej edycji Polski las elementem przyrody i kultury nawiązuje do Jubileuszu 80-lecia Lasów Państwowych.

Na POLEKO zostaną zaprezentowane ekspozycje specjalne:
» Salon Czystej Energii, przedstawiający najnowsze technologie i urządzenia z zakresu energii odnawialnej
» Salon Recyklingu prezentujący produkty służące do gromadzenia i wstępnego przetwarzania odpadów, oferty firm związanych z przemysłowym przetwarzaniem odpadów, a także systemy organizacji odzysku
» Salon Investcity Środowisko

W czasie targów odbędą się również: Międzynarodowy Zjazd Ekologiczny, Forum Edukacji Ekologicznej EKO MEDIA FORUM, spotkania pozarządowych organizacji ekologicznych, liczne konferencje, sympozja, specjalistyczne dyskusje, wystawy i warsztaty ekologiczne.

Najlepszym wyrobom prezentowanym na POLEKO zostaną przyznane medale Międzynarodowych Targów Poznańskich, a w konkursie ACANTHUS AUREUS nagrody otrzymają najlepiej zaprojektowane i przygotowane do realizacji strategii marketingowej firmy stoiska. Minister Środowiska oraz Prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyznają nagrodę za najlepszy wyrób lub wdrożone rozwiązanie technologiczne eksponowane na targach POLEKO 2004, które legitymują się udokumentowanym efektem ekologicznym Zostanie również rozstrzygnięty Konkurs o nagrodę Prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej za najlepiej prowadzoną akcję edukacji ekologicznej w czasie trwania targów POLEKO 2004, a także kilka innych konkursów.

Więcej: www.poleko.mtp.pl
Źródło: ''