Akcja edukacji ekologicznej „...z natury segreguję!” Do 20 maja 2011 r. dzieci z żarskich przedszkoli i szkół podstawowych selektywnie zbierały odpady w ramach akcji „...z natury segreguję!”. Efekty ich pracy poznamy 4 czerwca br., podczas finału akcji.

Żary – dzieci posegregowały odpady...
Od 09 maja br. na terenie Żar trwa akcja edukacyjna – „… z natury segreguję!”. Przez dwa tygodnie dzieci z żarskich placówek edukacyjnych zbierały odpady opakowaniowe do specjalnie przygotowanych pojemników, biorąc udział w konkursie selektywnej zbiórki. Pojemniki udostępniła i obsługiwała firma PEKOM z Żar. Pracownicy operatora komunalnego oceniali jakościowo i ilościowo zebrane przez dzieci odpady. Na tej podstawie zostanie wyłoniona zwycięska placówka. Ponadto podczas akcji przeprowadzono lekcje i warsztaty o tematyce związanej z ochroną środowiska, konkursy towarzyszące (plastyczny, techniczny, fotograficzny) oraz inne atrakcje dla najmłodszych (m.in. wycieczki, wystawy, quizy).Dzieciom bardzo podoba się akcja, chętnie przynoszą opakowania z domu, opowiadają jak postępują oraz co źle robią. Wspólnie z innymi nauczycielkami zauważyłyśmy, iż wzrasta ich świadomość dot. ważności segregacji odpadów- powiedziała Beata Raczkowska, Przedszkole nr 7 w Żarach.

Żarską edycję akcji „…z natury segreguję!” honorowym patronatem objął Burmistrz Żar – Wacław Maciuszonek. Głównym partnerem oraz inicjatorem akcji jest firma Kronopol Sp. z o.o. Pracownicy aktywnie włączyli się do akcji, inicjując działania proekologiczne na terenie Żar.- Nasza Firma aktywnie włącza się w działania związane z ochroną środowiska. Dzięki akcji „… z natury segreguję!” mamy możliwość budowania świadomości ekologicznej także wśród lokalnej społeczności -powiedział Jarosław Masina, kierownik Działu Marketingu w firmie Kronopol Sp. z o.o. –Wierzymy, że dzięki naszemu zaangażowaniu w proekologiczne działania, ich efekty będą widoczne już niebawem.

Rezultaty pracy młodych mieszkańców Żar poznamy 4 czerwca br. o godz. 16:00, na Placu Konstytucji 3 Maja w Żarach (scena główna obchodów Dni Żar). Podczas finału zostaną ogłoszone wyniki konkursu selektywnej zbiórki odpadów i konkursów towarzyszących. Zwycięzcy otrzymają cenne nagrody ufundowane przez organizatorów i partnerów akcji: firmę Kronopol sp. z o.o. oraz PSR. W trakcie imprezy zostaną zaprezentowane prace o tematyce ekologicznej (m.in. techniczne, fotograficzne, plastyczne) wykonane przez uczestników akcji. Na publiczność czekają także dodatkowe atrakcje w postaci konkursów i zabaw oraz występy artystyczne przedstawicieli poszczególnych szkół i przedszkoli.

„W Trosce o Naturę” to kompleksowy projekt edukacji ekologicznej z zakresu selektywnej zbiórki i zagospodarowania odpadów opakowaniowych oraz poużytkowych prowadzony przez Polski System Recyklingu Organizacja Odzysku SA (PSR). Obejmuje szkolenia dla przedsiębiorców, nauczycieli, przedstawicieli samorządów lokalnych oraz innych zainteresowanych, platformę edukacyjną www.wtrosceonature.com, kwartalnik recyklingowy „W Trosce o Naturę”. Jego istotny element stanowi program „… z natury segreguję!”, w ramach którego prowadzone są lokalne akcje edukacyjne w całej Polsce. Więcej informacji na www.wtrosceonature.com oraz www.psr.pl.

O Kronopol Sp. z o.o.
Kronopol Sp. z o.o. jest częścią holdingu Swiss Krono Group (Ernst Kaindl), światowego lidera w branży produktów drewnopochodnych.
Podstawą filozofii Swiss Krono Group jest przekonanie, że prawdziwie użyteczne dla człowieka są tylko produkty przyjazne i bezpieczne dla środowiska. Od początku działalności Kronopol w praktyce realizuje zasadę zrównoważonego rozwoju, używając do produkcji materiały pochodzące wyłącznie ze źródeł zarządzanych zgodnie z certyfikatem FSC (Forest Stewardship Council) oraz różnego rodzaju odpady drzewne.
Wśród produktów powstających w żarskim zakładzie znajdują się asortyment zarówno z branży meblowej (płyty wiórowe, płyty MDF, płyty laminowane wiórowe i MDF, blaty kuchenne), branży wykończeniowej wnętrz (podłogi laminowane, panele boazeryjne, listwy wykończeniowe) jak także branży budowlanej (płyty OSB, belka dwuteowa) .

Markę Kronopol znają i cenią klienci na wszystkich kontynentach.

Kontakt dla mediów:
Katarzyna Kawczyńska
Polski System Recyklingu Organizacja Odzysku SA
redakcja@psr.pl
Tel. +48 607 99 65 66
Źródło: ''