"Zasmakuj Globalnie" to hasło przewodnie producenta wtryskarek Ferromatik Milacron. Na duesseldorfskich Targach K firma to zaprezentuje cztery wtryskarki hybrydowe z najnowszej serii F oraz dwie elektryczne z serii ELEKTRON. Targi K zaczynają się już 16 października.

Zasmakuj Globalnie! FERROMATIK LOUNGE na targach K 2013
Zasmakuj GlobalnieZasmakuj globalnie nie tylko dotyczy oferty kulinarnej FERROMATIK LOUNGE (hala 15, stoisko C06). Hasło to podkreśla myśl przewodnią, dotyczącą prezentacji maszyn na stoiskach firm Mold-Masters i DME, które należą również do koncernu Milacron.

Modułowa seria wtryskarek F została opracowana w szczególności z myślą o produkcji opakowań w technologiach In-Mold-Labeling (etykietowanie w formie), wtrysk barierowy i technice kostkowej.

Seria F dostępna jest w zakresie sił zwarcia od 500 do 6.500 kN i może zostać dowolnie skonfigurowana jako maszyna w pełni elektryczna lub hybrydowa. Na targach K 2 013 wystawiona będzie m.in wtryskarka w pełni elektryczna F200 z siłą zwarcia 2.000 kN, wyposażona w pełni elektryczną jednostkę wtryskową Advanced Performance APe 50. Maszyna w połączeniu z formą 4-krotną i urządzeniem IML firmy H. Mueller (Conthey, Szwajcaria) produkować będzie prostokątne pokrywki z etykietą. Co 3,1 s powstają cztery pokrywki, z których każda waży 8,2 g. Pokrywki będą odbierane z bocznej strony maszyny, kontrolowane optycznie, następnie układane i transportowane.

Kolejną prezentowaną wtryskarką będzie hybrydowa maszyna z serii F. Wtryskarka F 350 z siłą zwarcia do 3.500 kN punktuje w dziedzinie prędkości. Wyposażona w hydrauliczną jednostkę wtryskową Advanced Performance APh 70 współpracować będzie z 64-gniazdową formą firmy Corvaglia (Eschlikon, Szwajcaria). Efektem będzie produkcja 64 nakrętek do napojów o średnicy 33mm i wadze jednostkowej 2,6g w cyklu 4,5 sekundowym. Separacja pomiędzy dobrymi a złymi detalami odbywa się z boku maszyny, za pomocą optycznej kontroli jakości firmy IMD Vista (Brugg, Szwajcaria).

Trzecią prezentowaną maszyną modułowej serii F na stoisku Ferromatik Milacron będzie w pełni elektryczna wtryskarka do technologii kostkowej F 270 CUBE o sile zwarcia 2.700 kN (forma dostarczona z firmy Foboha). „Z premierą pierwszej w pełni elektrycznej wtryskarki do technologii kostkowej podkreślamy zalety w elastycznych rozwiązaniach systemów obrotowo-piętrowych, które doskonalimy już od ponad 15 lat”, mówi Dr. Thorsten Thuemen, Direcktor Research & Development. F270 CUBE posiada prześwit między kolumnami wynoszący 750 x 750 mm. W części środkowej obraca się forma kostkowa, napędzana elektryczną jednostką obrotową.Każda ze stron kostki posiada 8+8 gniazd.

Wtryskarka wyposażona jest w główną jednostkę wtryskową General Performance GPe 50 i drugą jednostkę wtryskową GPe 45, która zamocowana jest na płycie ruchomej montażu formy. Obie jednostki napędzane są elektrycznie. W każdej z dwóch linii łączenia formy kostkowej produkowanych będzie równocześnie osiem zakrętek w sekcji dolnej jak i osiem zakrętek w sekcji górnej.

Czwartą z maszyn odnajdziemy na stoisku wiodącego producenta grzanych kanałów, firmy Mold-Masters (należy do koncernu Milacron od 2013). Wtryskarka hybrydowa F160 o sile zwarcia 1.600kN, wyposażona w dwa agregaty wtryskowe, produkowała będzie dwu komponentowe zamknięcia w procesie wtrysku barierowego. Główny agregat wtryskiwał będzie warstwę wierzchnią wypraski, natomiast drugi agregat rdzeń. Rdzeń w nakrętce pełni zabezpieczenia przed utratą gazu z butelki. Nakrętki o wadze 4,3g. produkowane będą w cyklu 4,2s.

Premiera najmniejszej wtryskarki z serii ELEKTRON

Wtryskarka w pełni elektryczna ELEKTRON jest globalnym produktem koncernu Milacron. Podczas targów K2013 premierą będzie miała najmniejsza maszyna o sile zwarcia 300kN. Tym samym typoszereg ELEKTRON obejmować będzie maszyny o siłach zwarcia od 300 do 5.500kN. Wtryskarka produkować będzie detale medyczne na 4 krotnej formie od Braunform w cyklu 9,1s. Druga z prezentowanych wtryskarek ELEKTRON o sile zwarcia 500kN znajdowała się będzie na stoisku DME (Hala 1, Stoisko C10).

FERROMATIK LOUNGE

Ferromatik Milacron jest częścią koncernu Milacron, posiadającego cztery fabryki wtryskarkowe na całym świecie. Maszyny elektryczne, hydrauliczne, a także hybrydowe produkowane są w zakładach w Niemczech, USA, Indiach oraz Chinach.