Konsumenci zdecydowanie szukają produktów spożywczych bez konserwantów (ekologicznych) na naturalnych składnikach, jednak nie zawsze jest to możliwe. Za produkt odpowiada również opakowanie, które chroni przed bezpośrednim narażeniem na utratę naturalnych właściwości.

Naprzeciw takim wymaganiom stanęła firma SUWARY S.A., która zorganizowała akcję promowania „zdrowej żywności w zdrowych opakowaniach”. Akcja ma na celu zdecydowanie przekonać producentów żywności, informując ich o nowych opakowaniach czterowarstwowych z tworzyw sztucznych z barierą Grivory G21. Co takiego posiada opakowanie barierowe, że jest aż tak szczególne?

Opakowanie czterowarstwowe (barierowe) wypiera opakowania jednowarstwowe, ponieważ:
- Opakowanie barierowe zabezpiecza wewnętrzne substancje przed penetracją przez ścianę materiału.
- Zastosowanie warstwy wewnętrznej („GRIVORY G21” - bariera) w znacznym stopniu poprawia barierowość i techniczne właściwości, nie zagrażając przy tym transparentności.
- Warstwa wewnętrzna w opakowaniu czterowarstwowym stanowi barierę dla gazów, w tym dla tlenu, który nie pozwala na psucie się żywności.
- Zmienia również warunki wewnątrz opakowania w kierunku zachowania właściwości żywności przez długi okres.

Opakowanie czterowarstwowe (barierowe) wypiera również opakowania szklane, ponieważ:
- posiada bardzo dobrą barierowość na promieniowanie UV, przy wysokiej transparentności. Źródłem promieniowania są lampy fluorescencyjne, które można spotkać w prawie każdym hipermarkecie. Promienie UV przenikając przez zwykłe opakowania jednowarstwowe z tworzyw sztucznych lub opakowania szklane zmieniają stopniowo jedną z właściwości organoleptycznych – produkt traci naturalną barwę;
- jest lekkie, elastyczne i bezpieczne.

Firma SUWARY S.A., jest jedynym producentem opakowań czterowarstwowych w Polsce i w tym celu, aby „zdrowe opakowania” były rozpoznawalne przez bezpośrednich konsumentów stworzono logo, które będzie umieszczone dodatkowo na etykiecie danego produktu. Produkt ten będzie dawał pewność konsumentowi, że kupuje zdrową żywność bez dodatków konserwujących w „zdrowym opakowaniu”.