Przedstawiamy listę laureatów konkursu!

ZŁOTY MEDAL - NAGRODA EKSPERTÓW

Do konkursu o Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich rocznie startuje prawie 500 produktów. Jednak tylko te, które spełnią regulaminowe kryteria i zyskają pozytywne rekomendacje profesjonalnego jury, otrzymują to prestiżowe wyróżnienie. Sąd Konkursowy, czyli zespół ekspertów, składający się z wybitnych specjalistów reprezentujących odpowiednie dziedziny życia gospodarczego, poszukuje produktów nowoczesnych, innowacyjnych i wytworzonych w oparciu o najwyższej klasy technologie. Złoty Medal MTP jest zatem potwierdzeniem doskonałości produktu i w konsekwencji elementem jego promocji na rynku.

Złoty Medal MTP

 

ZŁOTY MEDAL - WYBÓR KONSUMENTÓW

Po werdykcie Sądu Konkursowego i przyznaniu Złotych Medali wybranym produktom, rusza kolejny etap rywalizacji. Od początku 2012 roku, również przedstawiciele branży i konsumenci mogą w osobnym konkursie "Złoty Medal – Wybór Konsumentów" oddawać swoje głosy na najlepszy w ich opinii produkt targów. Głosowania prowadzone są na stronie www.zlotymedal.mtp.pl oraz przy pomocy interaktywnych ekranów dotykowych w specjalnie stworzonych przestrzeniach Strefy Mistrzów. Strefy zlokalizowane są w pawilonach 3, 5 i w pasażu przy pawilonie 7A. Tytuł "Złoty Medal - Wybór Konsumentów" jest przyznawany zwycięzcy miesiąc po zakończeniu imprezy targowej, po wcześniejszym podsumowaniu wyników głosowania.

ZŁOTY MEDAL - WYBÓR KONSUMENTÓW

 

Lista produktów nagrodzonych Złotym Medalem MTP na Międzynarodowych Targach Techniki Pakowania i Etykietowania TAROPAK 2018

 

- DC WRAPPER + owijarka DISCOVERY - system do rejestracji zdjęć palet podczas procesu owijania  

Firma zgłaszająca:
DCLOG Sp. z o.o.
IZIPAK Sp. z o.o. Sp.k. Warszawa
Pawilon 6, stoisko 26

DC WRAPPER + owijarka DISCOVERY - system do rejestracji zdjęć palet podczas procesu owijania

Inwestycja w system DC WRAPPER zwraca się błyskawicznie. Natychmiast po zainstalowaniu systemu spada liczba uznanych reklamacji, a proces zostaje wielokrotnie zmniejszony, gdyż dzięki indeksacji można szybko dotrzeć do zdjęć spornej palety. Archiwizacja danych jest dużo sprawniejsza, niż przy stosowaniu tradycyjnych kamer CCTV. Jakość i wyrazistość zdjęć znacznie przewyższa jakość nagrań z telewizji przemysłowej. Sprzęt użyty do stworzenia systemu pochodzi od czołowych producentów.

 

- PRATIKA 55 SMART: automatyczna maszyna z wbudowanym tunelem do pakowania w folię termokurczliwą

Firma zgłaszająca:
Minipack-Torre S. p/A.
IZIPAK Sp. z o.o. Sp.k. Warszawa
Pawilon 6, stoisko 26 

PRATIKA 55 SMART: automatyczna maszyna z wbudowanym tunelem do pakowania w folię termokurczliwą

Pakowarka PRATIKA 55 SMART włoskiej firmy Minipack-Torre to synteza nowoczesności i oszczędności. Maszyna posiada liczne innowacyjne i opatentowane rozwiązania technologiczne, a przy tym jest oszczędna. W porównaniu do maszyn konkurencyjnych potrzebuje mniej miejsca – zajmuje o 40% mniej powierzchni, oszczędza koszty pracy – wymaga 50% mniej personelu do obsługi, a dzięki konstrukcji i wbudowanemu tunelowi zużywa mniej energii elektrycznej. Jej dodatkowym atutem jest duża wydajność.

 

- STB - ręczne, akumulatorowe urządzenie do opasywania taśmami z tworzyw sztucznych

Firma zgłaszająca:
Orgapack
TRANSACO GROUP Sp. z o.o., Dzierżoniów
Pawilon 6, stoisko 49 

STB - ręczne, akumulatorowe urządzenie do opasywania taśmami z tworzyw sztucznych

Ręczne, akumulatorowe urządzenia opasujące służą do zabezpieczania towarów na paletach za pomocą taśm plastikowych. Najwyższy możliwy stopień bezpieczeństwa transportu stał się niezwykle ważny w przemyśle. Wymaga to maksymalnej kontroli nad procesem zgrzewania taśmy, w celu uzyskania bezpiecznego i skutecznego połączenia. Projektując urządzenie skupiono się na tym, aby jako pierwsze na świecie umożliwiało najwyższy możliwy poziom kontroli jakości nad procesem opasywania. Inne wymagania, którym próbowano sprostać, to ergonomiczna konstrukcja, łatwa, szybka i intuicyjna obsługa, oraz maksymalna wytrzymałość w ekstremalnych warunkach pracy i otoczenia. Największym wyzwaniem było opracowanie elektroniki i interfejsu użytkownika, które mogą sprostać wymaganiom stawianym urządzeniom ręcznym w przemyśle.

 

- Pionowa maszyna pakująca RM-32 ACD typu Doypack z obracaną szczęką 

Firma zgłaszająca:
Radpak Fabryka Maszyn Pakujących Sp. z o.o, Włocławek
Pawilon 6, stoisko 69

Pionowa maszyna pakująca RM-32 ACD typu Doypack z obracaną szczęką

Pionowa maszyna RM-32 ACD typu Doypack z obracaną szczęką to nowy członek rodziny pionowych maszyn pakujących firmy Radpak. Wysoka elastyczność oraz uniwersalność tego rozwiązania zainteresuje na pewno producentów szukających kompleksowych rozwiązań. Za wydajną i stabilną pracę maszyny odpowiadają komponenty najwyższej światowej jakości takich firm jak Allen Bradley, SEW, SICK.

 

- Logomatic 510 QTB 

Firma zgłaszająca:
Logopak Systeme GmbH&Co. 
KG LOGOPAK EAST Sp. z o.o., Niemcy
Pawilon 5A, stoisko 32

Logomatic 510 QTB

Logomatic 510 QTB to najnowocześniejszy automatyczny system etykietujący, drukujący etykiety na papierze bez materiału podkładowego. Termoaktywny klej jest wyzwalany przez głowicę drukującą w momencie drukowania. Dzięki tej technologii znacznie zmniejszyła się ilość odpadów. Materiał do nadruku jest ciągły, co sprawia, że łatwo i szybko można zmieniać wielkość pola nadruku i długość etykiety. Rolki z papierem do 2400 mb. Maszyna może etykietować palety, kartony lub małe opakowania zbiorcze.

 

- Kanister K-10 SOR

Firma zgłaszająca:
SUWARY S.A., Pabianice
Pawilon 8A, stoisko 1 

KANISTER K-10 SOR

Kanister z systemem Anti-Glue jest innowacyjnym produktem na rynku polskim. Wypływ cieczy jest szybszy, łatwiejszy, skoncentrowany, pozbawiający strat podczas wylewania cieczy. Posiada duże, chronione przed uszkodzeniami pole etykiety. Wyrób ma możliwość personalizacji, posiada niezbędne certyfikaty oraz znak TW. Dowiedz się więcej > 

 

- System wymienny grawer

Firma zgłaszająca:
Klar Glass Sp. z o.o., Pobiedziska
Pawilon 7A, stoisko w ramach Polskiej Izby Opakowań 

SYSTEM WYMIENNY GRAWER

System wymienny grawer jest to system wytwarzania opakowań szklanych, pozwalający na elastyczną produkcję danego opakowania z wieloma różnymi grawerami w ramach jednej partii produkcyjnej. Specjalnie zaprojektowane wymienne wkładki, umożliwiają produkcję zindywidualizowanych opakowań z różnymi kształtami graweru bez konieczności zakupu całych form, w ramach jednego opakowania. Pozwala to na zmniejszenie kosztów wdrożenia oraz skrócenie partii produkcyjnej.

 

Lista produktów nagrodzonych Złotym Medalem MTP na Targach 4 PRINT WEEK 2018


1. GL OPTIC SPECTROLUX - Spektrometr. Precyzyjny miernik światła do stanowisk kontrolnych dla poligrafii

Handheld Spectral Light Meter GL OPTIC SPECTROLUX
Zakłady Artystyczne ART Sp. z o.o.
GL OPTIC Polska Sp. z o.o. Sp. k.

GL SPECTROLUX to przenośny kompaktowy spektroradiometr do pomiaru światła. Jedno urządzenie do wielu zastosowań. Pozwala na dokładny i szybki pomiar ważnych parametrów oświetlenia takich jak natężenie oświetlenia i barwa, równomierność oświetlenia, temperatura barwowa, współrzędne barwy, rozkład widmowy, oddawanie barw PAR / PPFD i wiele innych. Intuicyjna obsługa i szybkie, rzetelne pomiary. Kompaktowy GL Spectrolux jest wyposażony w głowicę pomiarową klasy B, gwarantującą najwyższą dokładność i powtarzalność wyników. Każde urządzenie jest indywidualnie kalibrowane na międzynarodowych wzorcach odniesienia, gwarantując najwyższą jakość w doskonałej cenie.

ZALETY:

  • Pamięć wewnętrzna do 20 000 pomiarów
  • Połączenie z komputerem przez USB
  • Czas pracy na baterii 4 – 6 godzin
  • Mała i wytrzymała obudowa 

PRZEZNACZENIE:

  • Audyt oświetlenia - szybki pomiar nowych instalacji oświetleniowych oraz weryfikacja już istniejących
  • Kontrola jakości - idealny do kontroli komponentów i produktów oświetleniowych
  • Ocena i regulacja - pozwala na łatwą analizę i ustawianie parametrów oświetlenia

Firma Zakłady Artystyczne ART Sp. z o.o. to polski dystrybutor produktów GLOPTIC oraz Just Normlicht.

 

Źródło: MTP