Firma Pactiv Sp. z o.o. poinformowała, że z dniem 20 czerwca 2006 r. zmieniła nazwę na Pregis Sp. z o.o. Adres firmy oraz numery telefonów nie uległy zmianie. Firma Pregis Sp. z o.o. jest częścią amerykańskiego koncernu Pregis Corporation.

Zmiana nazwy jest związana ze zmianami korporacyjnymi, które nastąpiły w październiku 2005 roku, kiedy to firma AEA Investors LLC przejęła większość interesów przedsiębiorstwa Pactiv w zakresie opakowań ochronnych i elastycznych.

Firma Pregis działa na polskim rynku opakowaniowym od 10 lat i jest liderem w zakresie produkcji folii pęcherzykowej, pianki polietylenowej, systemów amortyzacji powietrznej i kopert ochronnych oraz wiodącym dystrybutorem pozostałych materiałów opakowaniowych. Firma posiada zakłady produkcyjne w Gliwicach i Pyskowicach oraz 9 oddziałów regionalnych na terenie całej Polski.

Źródło: Pregis Sp. z o.o.
Źródło: ''

Komentarze

  • ale BFI jest i tak lepszy

    wg mnie BFI może zaoferować piankę i folię w lepszej cenie. Podobno CEZEX został ich dystrybutorem na Polskę (CEZEX ma 15 oddziałów w całej Polsce i bardzo dobrze rozwinietą sieć dystrybucji, logistycznie jest nie do pobicia, dotrze zawsze szybciej do klienta niż taki Pregis, mogą nawet oferować usługę just-in-time)