Laurent Hautier z LyondellBasell został powołany przez Basell Europe Holdings B.V. na stanowisko Prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. („BOP/ Spółka”). Z dniem 26 lutego 2019 roku, zastąpił on Josepha Tannera, który zarządzał BOP od czerwca 2015 roku.

Zmiany w Zarządzie Basell Orlen Polyolefins

Laurent Hautier - Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny BOP

 

- „BOP jest jednym z największych i najbardziej nowoczesnych zakładów wytwarzających poliolefiny w Europe. Cieszę się na współpracę z Zarządem i pracownikami BOP. Będziemy wzmacniać pozycję Spółki, której celem jest przynoszenie korzyści udziałowcom, społeczeństwu i klientom” – powiedział Laurent Hautier.

Laurent Hautier od 30 lat jest związany z LyondellBasell. Ostatnio pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego w Lyondell Chimie SAS i kierował zakładem w Fos Sur Mer we Francji. Laurent Hautier ma szerokie międzynarodowe doświadczenie w obszarze zarządzania i produkcji, które zdobył pełniąc kierownicze funkcje w zakładach w Wielkiej Brytanii, we Francji, a także we Włoszech. Ma tytuł inżyniera chemii, który uzyskał w Ecole Nationale Supérieure des Industries Chimiques (ENSIC) w Nancy we Francji. Laurent Hautier pochodzi z Francji.

Pozostali Członkowie Zarządu BOP to: Radosław Majczak – Dyrektor ds. Produkcji, Jaap Rabou – Dyrektor Marketingu, Sprzedaży i Łańcucha Dostaw oraz Tomasz Szymański – Dyrektor Finansowy.

 

Dowiedz się więcej o Basell Orlen Polyolefins

 

Źródło: Basell Orlen Polyolefins