Ursula Borgmann, która sprawowała funkcję prezesa zarządu grupy hubergroup i kierowała działem rozwoju technologicznego, na początku roku 2018, po ponad 30 latach pracy, przekazała swoje obowiązki następcom. W dalszym ciągu - do przejścia na emeryturę pod koniec 2018 roku - będzie pracowała jako doradca. Pociąga to za sobą pewne zmiany w strukturze kierowniczej grupy.

Od 1 stycznia 2018 funkcję prezesa zarządu przejął pan Heiner Klokkers. Jego głównym zadaniem będzie strategiczny rozwój firmy w obszarach nowych rynków lub nowych segmentów w branży farb drukarskich i poza nią.

- "Heiner Klokkers zna mocne strony hubergroup i branżę farb drukarskich, jak żaden inny - mówi Klaus Greger, przewodniczący rady doradczej. - Dlatego też właściciele i rada pokładają w nim nadzieję, że zapewni hubergroup odpowiednią wizję i niezbędne kierunki rozwoju, tak aby rodzinna firma hubergroup została ukierunkowana strategicznie na następne dekady i była w stanie sprostać przyszłym wyzwaniom".

Taner Bicer, odpowiedzialny od 2014 roku za zarządzanie technologią w dziedzinie farb UV i lakierów, został powołany do zarządu MHM Holding GmbH z dniem 1 stycznia 2018 roku i zajmie się zarządzaniem technologią w ramach grupy. Taner Bicer jest inżynierem chemikiem z 17-letnim doświadczeniem w branży farb i lakierów.

- "Taner Bicer jako doświadczony menedżer przejmuje technologiczne przywództwo grupy - mówi Ursula Borgmann, opisując swojego następcę. - Posiada szeroką wiedzę chemiczną i głębokie zrozumienie zasadniczych zależności, recepturowania farb, ich produkcji i stosowania, co udowodnił skutecznie w ostatnich latach".

Dotychczasowe obowiązki Heinera Klokkersa jako szefa Regionalnej Jednostki Biznesowej (RBU) Europa przejmuje dr Dirk Aulbert, który pracuje w hubergroup od kwietnia 2017 r. Jest to doktor chemii, który od ponad 20 lat zajmuje różne stanowiska kierownicze w branży farb drukarskich i do grupy hubergroup przeniósł się z firmy Flint Group.

- "Cieszymy się, że udało nam się pozyskać tak doświadczonego menedżera RBU Europe jakim jest Dirk Aulbert. Dzięki swojej wiedzy rynkowej i doświadczeniu w zakresie zarządzania jest on gwarantem wzmocnienia naszej działalności w Europie i zapewnienia jej zrównoważonej pozycji w strategicznie ważnych dla nas segmentach” - kontynuuje Greger.

Derek McFarland oprócz zarządzania RBU Ameryka Północna przejmie w trakcie pierwszego kwartału 2018 roku od Heinera Klokkersa odpowiedzialność za działalność hubergroup w Ameryce Południowej, a tym samym stanie się odpowiedzialny za rynek obu Ameryk.

Ashwani Bhardwaj, szef RBU Azji i Pacyfiku a także Michael Geiger, szef działu finansów i IT, pozostają na swoich dotychczasowych pozycjach jako członkowie zarządu.

Zmiany w zarządzie hubergroup

O firmie

hubergroup jest czołowym niemieckim producentem farb drukarskich, lakierów i środków pomocniczych do druku. Skupia 40 firm produkcyjnych i 130 przedstawicielstw, przez co należy do najbardziej znanych specjalistów w zakresie farb drukarskich na świecie. Jest firmą rodzinną mającą doświadczenie i osiągającą sukcesy w branży poligraficznej od ponad 250 lat, wiodącą pod względem wysokiej jakości produktów do druku opakowań, gazet i akcydensów. W roku 2017 grupa, ze swoimi 3500 współpracownikami, osiągnęła obrót roczny w wysokości 825 milionów Euro.

 

Dowiedz się więcej o hubergroup