Przedstawiciele włoskiego producenta folii i opakowań Amprica S.p.A. poinformowali o zakupie 100% udziałów Grupy Inline Poland (IP). Obie firmy należą do czołówki europejskich producentów termoformowanych opakowań z tworzyw sztucznych przeznaczonych do żywności.

Połączenie sił dwóch liderów niewątpliwie umacnia ich pozycję na regionalnych rynkach oraz stwarza szersze możliwości rozwoju rynków eksportowych dla ich własnych produktów. Największe korzyści z obecnej zmiany Inline Poland upatruje w dostępie do know-how nowego inwestora oraz w możliwości połączenia sił w zakresie wdrażania najnowszych technologii produkcji. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że włoski partner jest wiodącym producentem folii PET i OPS (orientowany polistyren), bazowych surowców wykorzystywanych w produkcji opakowań jednorazowych. Działanie w ramach nowej grupy oznacza również zwiększenie potencjału zakupowego względem dostawców oraz możliwość rozszerzenia aktualnej oferty. Spółka Inline Poland powstała w 1991 roku jako europejska filia handlowa IPC Corp. (USA). Obecnie Grupę Inline Poland tworzą 4 zakłady produkcyjne zlokalizowane w Poznaniu, Moskwie, Dniepropietrowsku, Sofii oraz spółka handlowa działająca na terenie Republiki Czeskiej. Podstawowy profil produkcji stanowią jednorazowe opakowania do żywności wytwarzane w technologii termoformowania. Obroty grupy IP w 2004 roku wyniosły 15 mln Euro. W ramach grupy Inline Poland zatrudnionych jest ponad 300 pracowników. Firma Amprica S.p.A. powstała 1932 roku. Podstawowy profil działalności obejmuje produkcję jednorazowych opakowań do żywności wytwarzanych w technologii termoformowania i metodą wtryskową. Amprica S.p.A jest również producentem folii OPS/PET, z których wytwarza się opakowania jednorazowe. Obroty Amprica S.p.A. w 2004 roku wyniosły 30 mln Euro. Firma zatrudnia 165 pracowników. W ubiegłym roku Amprica wprowadziła do swojej oferty folię PLA – w pełni biodegradowalny materiał do produkcji opakowań wytwarzany z kukurydzy, który może stać się alternatywą dla dzisiejszych materiałów, produkowanych w oparciu o prefabrykaty ropopochodne.
Źródło: ''

Komentarze

  • Komu wyjdzie na dobre to zobaczymy

    Jak na razie to polepszenia nie da sie odczuc dla pracownikow wieksze wymagania nie idace w parze z wiekszymi zarobkami, krotko mowiac mamy robic wiecej, szybciej, na gorszym materiale psujacych sie maszynach przy wykonczeniu pracownikow fizycznie jak i powoli psychicznie. Myslelismy ze bedzie lepiej bo gorzej byc nie moglo ale sie pomylilismy.

  • kolejna sprzedarz

    i znowu nas sprzedali tym, razem całą grupę Amprica