Znak ma znaczenie. Kupując produkty pomyśl, jak powstały – masz wpływ na to, czy firmy zachowują się odpowiedzialnie. To hasła kampanii społecznej poświeconej kwestii "odpowiedzialnych zakupów", którą od lipca realizuje FKS (telewizja, prasa, outdoor, internet) dla Narodowej Fundacji Ochrony Środowiska. Redakcja opakowania.com.pl została patronem medialnym kampanii i wspiera akcję informacyjną.

Przeprowadzone przez Instytut badania rynku i opinii IPSOS badania wykazały, że co czwarty konsument w Polsce, czerpie informacje o producencie z opakowania produktu.

Ważne są przede wszystkim: jakość i wygląd produktu, jego opakowanie, informacje jakie zawiera. Każdy z tych elementów jest istotny w kontaktach klienta z firmą, czy też jedną z jej marek.
Dla 45% konsumentów ważne jest również to, czy produkt wytworzony został w sposób ekologiczny, a 34% badanych deklaruje, że nie nabywa produktów testowanych na zwierzętach (IPSOS).

Kampania "Znak ma znacznie" jest pierwszą tego typu w Polsce i ma na celu zmianę świadomości klientów oraz firm, dla których myślenie innymi kategoriami niż tylko zysk przychodzi z wielkim trudem.

Fundacja Komunikacji Społecznej, Forum Odpowiedzialnego Biznesu wraz z Narodową Fundacją Ochrony Środowiska ma zamiar doprowadzić do sytuacji, w której świadomy swej decyzji klient dokonuje zakupu rozumiejąc znaczenia znaków występujących na opakowaniach, świadczących o tym że produkt nie był testowany na zwierzętach, nadaje się do recyklingu, jest bezpieczny dla powłoki ozonowej lub pochodzi z najczystszego ekologicznie regionu Polski.

Biorąc pod uwagę, że 93% Polaków jest dumna z zasobów naturalnych naszego kraju podkreślając jej wyjątkowość na skalę europejską i deklaratywną chęć zachowania tego stanu dla przyszłych pokoleń (IQS & Quant Group) – wspierajmy firmy realizujące swoją działalność poprzez technologie przyjazne środowisku.
Opakowanie nadaje się do recyklingu

Bezpieczny dla ozonu

Nie testowane na zwierzętach

Zielone Płuca Polski

Błękitny Anioł

"Margerytka" Unii Europejskiej

Dbaj o czystość

Więcej na www.zieloneznaki.pl
Źródło: ''