Jedna z większych europejskich firm z sektora szklanych opakowań oraz światowy lider w sektorze przemysłu korkowego wręczyli nagrody podczas IV edycji Międzynarodowego Konkursu Projektowania Glassberries Design Awards. W ten sposób doceniani są młodzi projektanci w branży opakowań szklanych.

Znamy zwycięzców Glassberrier Dasign Awards

Do zwycięzców należą studenci Uniwersytetu w Aveiro w Portugalii. Nagrodzeni to Stefanie Costa i Paulo Castro. Ich projektem był innowacyjny, szklany i ekskluzywny słoik na ogórki, który zamienia się też w miskę. Dwie pozostałe nagrody przypadły studentkom portugalskiej Wyższej Szkoły Sztuk i Projektowania (ESAD). Maria Teresa Soares zajęła drugie miejsce, dzięki prostemu i eleganckiemu opakowaniu na przekąskę, natomiast Claudia Baltarejo otrzymała trzecią nagrodę za wystylizowane opakowanie z sugestywnymi formami. 

 Glassberries Design Awards


W tegorocznej edycji konkursu wzieło udział 140 młodych projektantów z Hiszpanii, Portugalii i Polski. Firma BA Glass oraz spółka Corticeira Amorim zaprosiły studentów do stworzenia nowej gamy opakowań dla przemysły spożywczego, w szczególności w kontekście przekąsek. Zdecydowaną innowacją w tej edycji było wprowadzenie do projektów materiału korkowego. W wydarzeniu brały także udzial trzy polskie Akademie Sztuk Pięknych – z Warszawy, Poznania i Krakowa.