Podczas 8. edycji Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations będzie można obejrzeć najsłynniejsze opakowanie świata – puszkę zupy konserwowej Campbella Andy'ego Warhola.

Zobacz legendarne innowacje na targach Packaging Innovations 2016

Seria obrazów Puszki z zupą firmy Campbell powstała w 1962 r. Składają się na nią płótna prezentujące puszki we wszystkich dostępnych w tamtych czasach smakach. Na tegorocznych targach zaprezentowany zostanie certyfikowany print z 1969 r. - odręcznie podpisany przez Andy Warhola i ostemplowany nr 112 o wymiarach 89cm x 58,42cm. Jego wartość waha się w granicach 70 - 100 tys €. Legendarna puszka zestawiona z obecnymi trendami pokazuje ogromną drogę, jaką pokonały opakowania. Opakowania ewoluowały od papierowych opasek i metalowych puszek do tych inteligentnych, stanowiących siłę produktu i świadczących o jego sukcesie w wymiarze komercyjnym. 

Wg badań przeprowadzonych na konsumentach prawie połowa z nich wybiera nowy produkt kierując się wyłącznie wyglądem opakowań. Z kolei ponad 80% uznaje, że opakowanie musi być funkcjonalne i użyteczne. Podczas tegorocznej edycji targów zaprezentowane zostaną: opakowanie w 100% wyprodukowane z odpadów kamiennych i materiałów recyklingowych, nowatorskie sposoby transportu surowców i produktów płynnych, a także unikatowe opakowanie na kolekcjonerską edycję Gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Ponadto warto odwiedzić też Strefę Studenta, w której ukazane zostaną świeże projekty najzdolniejszych projektantów z młodego pokolenia.

Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations to największa tego typu impreza w Europie Środkowo -Wschodniej. Podczas tegorocznej edycji najbardziej innowacyjne opakowania zaprezentuje niemal 200 wystawców, czołowe firmy z Polski i zagranicy. Każdego roku wydarzenie gromadzi tysiące zwiedzających, w tym osoby podejmujące decyzje związane z wyborem opakowań i linią promocyjną produktów. 8. edycja zdobyła rekordowe zainteresowanie. Chęć udziału w targach zgłosiło tak wielu wystawców, że organizatorzy poszerzyli ekspozycję o dodatkową halę.

Zarejestruj się jeszcze dziś! 

Źródło: Packaging Innovations