Wiązarki stosowane są do optymalizacji procesu pakowania. Wiązanie paczek i produktów zapewnia zabezpieczenie ładunków w transporcie oraz w procesie magazynowania.

Zoptymalizuj proces pakowania z odpowiednią wiązarką

Urządzenia wiążące stosowane są w przemyśle poligraficznym, spożywczym, meblarskim, a przede wszystkim opakowaniowym i logistycznym. Konkretny typ wiązarki należy dopasować do miejsca użytkowania oraz przeznaczenia sprzętu. Urządzenia nie tylko ułatwiają i usprawniają pracę, ale przede wszystkim zabezpieczają produkty transportowane. Wiązarki przeznaczone są do opasania ładunków taśmami poliestrowymi, polipropylenowymi lub stalowymi.

Wyróżniamy wiązarki ręczne, pneumatyczne, akumulatorowe dobierane zgodnie z miejscem użytkowania oraz ilością i rodzajem pakowanych produktów. Urządzenia są niezbędne w codziennej pracy firm produkujących i pakujących różnego rodzaju produkty. W zależności od funkcji, które posiada wiązarka poza owijaniem, urządzenia zaciskają i zgrzewają taśmę PE i PP. Dzięki pracy wiązarki w łatwy sposób zabezpiecza się pakowane wyroby oraz grupuje towary przed ich wysyłką.

Wybierz wiązarki Titan od Logispak

W dobie rozwoju logistyki, bezpieczeństwo i możliwości przeładunkowe odgrywają ogromną rolę dla całego, szeroko pojętego handlu. Odpowiedni dobór urządzenia zapewnia wymierne oszczędności dla przedsiębiorstwa. W zależności od modelu, wiązarki różnią się parametrami, jak np. ilością opasań na minutę oraz wyposażeniem w dodatkowe funkcje. Spinanie materiałów taśmą PP, PE i stalową należy do najczęściej stosowanych metod pakowania i zabezpieczania produktów w pudełkach, na paletach lub w pakietach. Istnieją trzy główne tryby pracy wiązarek:

 

  • Automatycznym– całość procesu realizowana jest pod jednym przyciskiem,
  • Półautomatycznym– operator urządzenia ręcznie kontroluje napinanie taśmy, zaś jej zgrzewanie odbywa się automatycznie,
  • Manualnym– operator wiązarki akumulatorowej ręcznie kontroluje napinanie, zgrzewanie i odcięcie taśmy.

 

Zobacz ofertę wiązarek firmy DI-ZET