Powołany pod koniec czerwca nowy zarząd Zakładów Tworzyw Sztucznych "ERG Ząbkowice" kończy porządkowanie spółki. Sposobem na odrobienie strat ma być nowa oferta dla rynku, w której spółka stawia na folie biodegradowalne.

Firma jest po serii udanych prób i pierwsze partie folii biodegradowalnej są już testowane przez klientów ZTS ERG. Wyniki są bardzo obiecujące. W pierwszej fazie ZTS ERG Ząbkowice będzie produkował folie opakowaniowe - głównie reklamówki oraz worki na odpady. Potem stopniowo oferta będzie rozszerzana o inne tworzywa biodegradowalne.

Uzupełnieniem oferty spółki są ekologiczne folie, produkowane przez powołaną w ramach grupy kapitałowej spółkę Bioerg. Spółka nie chce na razie ujawniać, jakie surowce będzie przetwarzać. Zapewnia jednak, że wytwarzane produkty będą całkowicie przyjazne dla środowiska. Na początku spółka zamierza lokować swoje biodegradowalne produkty na rynkach starej UE. Wynika to zarówno z istniejącej tam infrastruktury, przepisów i zdecydowanie lepszych cen.

Przy rozwijaniu produkcji spółka chce sięgnąć po fundusze unijne. Zwłaszcza te związane z wdrażaniem nowych technologii i ochronę środowiska. Finansowaniem są zainteresowane również fundusze typu venture capital/private equity. W grę wchodzi także pozyskanie środków z rynku poprzez emisję akcji.

Przedmiotem działalności ZTS ERG jest produkcja wyrobów z tworzyw sztucznych: folii polietylenowych, wyrobów wtryskowych oraz taśm samoprzylepnych. Wyroby firmy sprzedawane są do odbiorców przemysłu hutniczego, spożywczego, producentów opakowań giętkich oraz przemysłu motoryzacyjnego. Część produkcji kierowana jest na rynek detaliczny - taśmy samoprzylepne, worki foliowe i plandeki malarskie.

Źródło: ZTS ERG
Źródło: ''