Dobór odpowiedniego kontenera do przechowywania materiałów sypkich, części magazynowych bądź artykułów warsztatowych to tylko jeden problem, z którym borykamy się w naszej codziennej pracy.

Zwiększenie efektywności magazynowania nigdy nie było tak proste

Szeroki wybór worków typu Big Bag, pojemników warsztatowych, pojemników magazynowych oraz pojemników Euro pozwala rozwiązać podstawowe problemy związane z transportem oraz ergonomią pracy w warsztacie i magazynie. Czy dobór odpowiednich kontenerów jest prosty? 

O popularności worków typu BIG BAG decyduje nie tylko ich trwałość, ale także - możliwość szerokiego zastosowania w każdej dziedzinie przemysłu, która nierozerwalnie związana jest z ich kształtem. Na rynku dostępne są worki z lejem wsypowym, wysypowym, worki jedno, dwu oraz czterouchwytowe, worki z dodatkowych fartuchem, worki ażurowe czy z dodatkowymi szwami na łączeniach. 

- Należy pamiętać iż worki typu BIG BAG dzielą się na dwa rodzaje ze względu na materiał, z którego zostały wyprodukowane. Worki powlekane przystosowane są do przechowywania i transportowania produktów o ostrych krawędziach jak szkło, ciosane kamienie lub drewno. Worki niepowlekane przeznaczone są do takich materiałów jak żwir, piasek, resztki poprodukcyjne, materiały budowlane, chemikalia i inne towary, zarówno standardowe, jak i niebezpieczne. Warto zaznaczyć iż najczęstszym błędem jest zakup worka powlekanego, gdy chcemy przechowywać w nim materiał, który wymaga wentylacji. Bardzo często rolnicy wybierają worek powlekany sugerując się jego lepszą wytrzymałością, nie wiedząc, iż w/w materiał nie przepuszcza powietrza, co może skutkować zgniciem zboża. Dobór odpowiedniego worka nie zawsze jest prosty, aczkolwiek sklepy jak Magazynuj.pl, posiadają wykwalifikowanych  specjalistów, którzy nie tylko doradzą w wyborze, ale zaproponują rozwiązania niestandardowe - dodaje Kamil Wojciechowski ekspert sprzedaży Magazynuj.pl.

Podobnie jak kontenery elastyczne, pojemniki magazynowe posiadają szerokie zastosowanie związane z ich różnorodnością. Pojemnik magazynowy to niezbędny element wyposażenia nie tylko magazynu, ale także warsztatu, serwisu, hali produkcyjnej, stanowiska montażowego i obiektu handlowego. Najważniejszym aspektem użytkowym jest trwałość, czyli wytrzymałość na uderzenia. Na rynku dostępne są pojemniki ekonomiczne, jednak ich żywotność jest bardzo krótka. 

- Wiemy jak trudna jest ocena jakości produktu widząc towar wyłącznie na stronie sklepu. Dlatego wybierając produkt zachęcamy do zadawania pytań, które ułatwią ocenę jakości. Pojemniki magazynowe mimo nieskomplikowanej budowy posiadają wiele aspektów indywidualnych charakteryzujących towar: waga towaru, ładowność pojemnika, możliwość sztaplowania, uchwyty na pojemniki lub ich brak, atest PHZ na kontakt z żywnością, możliwość montażu pokrywy czy różnorodność kolorystyczna. Podobnie jak w przypadku kontenerów elastycznych, zapraszamy do kontaktu ze specjalistami, którzy ułatwią dobór idealnego produktu. - Kamil Wojciechowski.

Zobacz ofertę Magazynuj.pl

Zastosowanie pojemników Euro w przemyśle piekarniczym oraz w cukiernictwie od wielu lat cieszy ogromną się popularnością. Ich odporność na działanie zarówno niskich jak i wysokich temperatur, ergonomiczne uchwyty oraz szeroka gama pojemników i ich form sprzyja rozwojowi tej gałęzi rynku. Pojemniki z ażurowymi ściankami, ażurowym dnem lub pojemniki o konstrukcji pełnej sprawdzają się nie tylko w w/w branżach.

- Pojemniki typu E2 wybierane są przez Klientów poszukujących pojemników, które zapewniają stałą cyrkulację powietrza. Dodatkowym ważnym aspektem jest utrzymanie higieny pojemników Euro. - dodaje Kamil Wojciechowski.

Przy wyborze pojemników E-2 należy pamiętać iż na rynku dostępne są dwa rodzaje pojemników: Posiadające atest na kontakt z żywnością oraz wyprodukowane z regranulatów, które nie powinny mieć z nią styczności. Pojemniki nieatestowane są tańsze, aczkolwiek brak odpowiednich dokumentów w branży cukierniczej oraz piekarniach jest niedopuszczalny. 

Ostatnim rodzajem pojemników ułatwiających zagospodarowanie przestrzeni są pojemniki warsztatowe. Dzielą się one ze względu na wymiar:

- pojemnik warsztatowy TYP 1: 440x285x210mm,

- pojemnik warsztatowy TYP 2: 314x202x148mm,

- pojemnik warsztatowy TYP 3: 224x144x108mm,

- pojemnik warsztatowy TYP 4: 157x101x74mm.

Podobnie jak przy pojemnikach magazynowych najistotniejszym elementem przy wyborze produktu jest wytrzymałość. Tzw. "warsztatówki" to pojemniki, dla których zostały stworzone specjalne regały ułatwiające pracę. Na rynku dostępne są regały jezdne, jedno i dwu stronne. Ogromna różnorodność pozwala na idealne zagospodarowanie dostępnej przestrzeni. 

- Wiemy iż standardowe projekty regałów są często niewystarczające, dlatego sklep Magazynuj.pl wykonuje na życzenie Klienta regał o dowolnych wymiarach z dowolną ilością pojemników. - dodaje Kamil Wojciechowski.

 


Tel.: 61 307 66 00
Tel. kom.: 535 401 000
Informacja handlowa: kontakt@magazynuj.pl
www.magazynuj.pl


Komentarze

  • Skladuj24

    Polecam również sklep Skladuj24, w którym można znaleźć szeroki wybór produktów do magazynów.