Tak w podsumowaniu II edycji Warsztatów „Palety w obiegu”, zorganizowanych przez Cooper Conferences, powiedział Pan Krzysztof Wiak. Warsztaty odbyły się w dniach 28-29 października w Warszawie. Na pierwszą edycję było tylu chętnych uczestników, że organizator postanowił powtórzyć imprezę.

Kwestie oryginalności i autentyczności palet, aktualne i spodziewane regulacje prawne, zabezpieczenie interesów stron przy spisywaniu umów, analizę kosztów w tym ukrytych, najlepsze technologie składowania palet, certyfikację sprzedawców i producentów oraz praktyczne kwestie dotyczące optymalizacji kosztów obrotu palet: to niektóre tylko zagadnienia będące przedmiotem Warsztatów.

Palącym, mocno dyskutowanym tematem pierwszej edycji była kwestia gwoździ i blaszek służących oznakowaniu palet . W trakcie drugiej edycji dyskusja, zarówno na sali jak i w kuluarach skupiła się na temacie kwestionowania przez odbiorcę oryginalności palet EUR oraz ich utylizacji i malowaniu. Ważną kwestią była informacja, niejednokrotnie mocno spóźniona, trafiająca do dostawcy o odrzuceniu palety. A także zasada, że paleta pomalowana jest paleta przemysłową – z możliwością jednokrotnego użycia.















Warsztaty zgromadziły przedstawicieli producentów, dystrybutorów, operatorów logistycznych, firm transportowych a także importerów i eksporterów. Dzięki takiemu audytorium szkolenie od początku było interaktywne. Prelegenci zmuszeni byli do odpowiadania na nurtujące uczestników pytania. Warsztaty powstały we współpracy z wybitnymi przedstawicielami świata logistyki i najlepszymi ekspertami z firm takich jak: Makro Cash and Carry Polska (Adam Skubalski), PKN EPAL (Roman Malicki oraz Andrzej Szantyka), Europa (Krzysztof Wiak) , ISL (Marcin Kozłowski) Instytut Logistyki i Magazynowania (Adam Wojciechowski) oraz renomowanej Kancelaria Prawnej Grynhoff Woźny Maliński (w osobach: Adam Leśniak oraz Krzysztof Wysocki).

Konkludując: prawie zawsze będzie różnica zdań pomiędzy praktykami a wykładowcami. Właśnie takie spotkania, pomimo formy szkoleniowej dają nadzieję, że w tej branży zostaną dokonane w końcu praktyczne regulacje prawne, które w niedalekiej przyszłości zmniejszą rynek podrabianych palet.

Źródło: www.cooperconferences.pl
Źródło: ''