Skonsolidowany zysk netto Mondi Świecie SA (Mondi) w drugim kwartale 2008 roku spadł do 23 milionów złotych z powodu przerwy technologicznej i był o prawie połowę niższy od oczekiwań rynku na poziomie 43 milionów. Zdaniem analityków, można spodziewać się negatywnej reakcji kursu na wyniki.

W drugim kwartale zeszłego roku zysk netto grupy Mondi wyniósł 58 milionów złotych. "Wyniki Mondi są znacznie poniżej oczekiwań rynku, do czego przyczynił się spadek przychodów grupy z powodu przerwy modernizacyjnej. Spodziewaliśmy się, że efekt tej przerwy będzie o wiele mniej bolesny" - powiedział analityk UniCredit CAIB Marcin Gątarz.

W drugim kwartale 2008 roku przychody grupy Mondi wyniosły 310 milionów złotych, wobec 351 milionów złotych w drugim kwartale 2007 roku i 380 milionów w pierwszym kwartale 2008 roku. Analitycy oczekiwali, że przychody grupy w drugim kwartale tego roku wyniosły 346 milionów złotych.

"Kurs grupy spadał od kilku dni, ale dalszy spadek z powodu tak dużo niższych od oczekiwań wyników nie jest wykluczony i spodziewałbym się takiego spadku" - dodał Gątarz. Od początku roku kurs Mondi spadł o prawie 47 procent do 35,7 złotego, podczas gdy indeks WIG spadł o 24 procent.

Źródło: Parkiet.com
Źródło: ''