Firma Alcan Inc - światowy lider w sektorach produkcji aluminium i opakowań oraz recyklingu aluminium - poinformowała 15 lutego o zawarciu z brytyjskim zarządem spółki Parkside International porozumienie o wykupie fabryki miękkich opakowań do produktów spożywczych w Złotowie.

Alcan wykupił fabrykę w Złotowie

Transakcja ta jest częścią strategii oddziału Alcan Packaging, który chce wzmocnić swoją pozycję geograficzną na tych konkurencyjnych i rozwijających się rynkach.

Infrastruktura i wyposażenie zakładu produkcji miękkich opakowań firmy Parkside w Polsce są bardzo dobrej jakości, a załoga pracuje nadzwyczaj skutecznie – zaznaczyła Christel Bories, przewodnicząca i dyrektor generalny Alcan Packaging. - Dzięki tej transakcji wzmocnimy naszą pozycję na atrakcyjnych rynkach Europy Środkowej i Wschodniej. Uzyskujemy konkurencyjną bazę przemysłową, poszerzającą nasze możliwości w zakresie obsługi klientów.

W fabryce pracuje 150 osób. Jest ona wyposażona w najnowocześniejsze maszyny do druku fleksograficznego i w dalszym ciągu można ją rozbudowywać. Wartości transakcji wykupu nie ujawniono. Operacja musi jeszcze zostać zatwierdzona przez urzędy antymonopolowe polski i niemiecki.

Koncern Alcan dysponuje zakładami przodującymi w produkcji aluminium surowcowego, przerobie aluminium, produkcji opakowań miękkich i specjalnych, jak również aplikacjach dla lotnictwa, ekstrakcji boksytu i przerobie tlenku glinowego. Alcan zatrudnia 73 000 pracowników i posiada jednostki operacyjne w 56 krajach / regionach.


Źródło: ''