Banderolowanie produktów to proces ich łączenia za pomocą opasek foliowych lub papierowych, który umożliwia tworzenie pakietów promocyjnych, kompletów lub dowolnych zestawów, zgodnie z indywidualnymi preferencjami klientów.

Banderolowanie - prosty i tani sposób łączenia produktów. Poznaj zalety banderolownicy Akebono OB-360 z oferty ScanPack!

Banderolowanie stosowane jest, gdy istnieje potrzeba połączenia kilku produktów w zestawy. Pakiet składający się z kilku sztuk produktów jest chętnie wybierany przez kupujących z uwagi na atrakcyjniejszą ofertę cenową, a sprzedawcy gwarantuje on jednocześnie większą sprzedaż.

Technologia banderolowania cieszy się dużą popularnością, gdyż jest jedną z prostszych metod łączenia produktów i tym samym jedną z tańszych - w stosunku do innych metod np. zgrzewania folią.

Najczęściej banderolowanie odbywa się przy użyciu taśmy papierowej, taśmy foliowej oraz taśmy z nadrukiem reklamowym.

Jednym z dostawców maszyn banderolujących w Polsce jest ScanPack, firma z wieloletnim doświadczeniem w zakresie sprzedaży maszyn pakujących i materiałów opakowaniowych. Wśród maszyn bandujących w jej ofercie na uwagę zasługuje wysokowydajna maszyna banderolująca taśmą papierową powlekaną lub foliową - Akebono OB-360.

 

Akebono OB-360

Japońska banderolownica Akebono OB-360 służy do tworzenia pakietów z miękkich i elastycznych produktów takich jak papier, banknoty, druki, dokumenty, etykiety, foldery oraz inne niewielkie opakowania, idealnie sprawdzając się w różnych branżach, m.in. papierniczej, drukarskiej, bankowej, spożywczej czy też farmaceutycznej.

 

Dowiedz się więcej o Akebono OB-360

 

Zalety maszyny:

  • Wysoka szybkość

Maszyna jest w stanie wykonać do 30 cykli na minutę, a miękkie i elastyczne pakiety mogą być banderolowane bez utraty prędkości.

  • Wszechstronność

Urządzenie może spinać obiekty o wymiarach od 30x10 mm (szer. x wys.) do 420x210 mm (szer. x wys.), przy wykorzystaniu zarówno taśmy papierowej, jak i foliowej. Nowy system prowadzenia taśmy w ramie umożliwia zastosowanie taśmy foliowej o grubości 60 mic., redukując koszty i emisję odpadu do środowiska.

  • Regulowana siła uciągu

Maszyna daje możliwość płynnej regulacji siły uciągu w zakresie od 5 do 30N.

  • Łatwa obsługa

Cykl spięcia może być aktywowany przez proste umieszczenie produktu na blacie roboczym, naciśnięcie przycisku Start lub przy użyciu pedała nożnego. Tryb Pauzy pozostawia tor prowadzenia taśmy w stanie otwartym, do czasu gdy pakiet zostanie usunięty z blatu roboczego. Pozwala to wyeliminować w pewnych zastosowaniach haczenie się lub uszkadzanie krawędzi taśmy. 

  • Doskonały zgrzew

Ulepszona konstrukcja głowicy zgrzewającej pozwala osiągać lepszą jakość zgrzewu i eliminację zagięć oraz uszkodzeń krawędzi taśmy. 


Maszyna jest dostosowana do pracy ciągłej.
Dodatkowo może zostać wyposażona w specjalny statyw z dużym podajnikiem taśmy bandującej.
Banderolownica posiada certyfikat CE.

 

Skontaktuj się z firmą ScanPack w celu uzyskania szczegółowych informacji