Zobacz skrót najważniejszych informacji z branży opakowań. Z nami będziesz na bieżąco.

Ogromny sukces 9. Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations

W dniach 4-5 kwietnia odbyła się 9. edycja największych w Europie Środkowo-Wschodniej targów branży opakowań – Packaging Innovations. W wydarzeniu udział wzięło 200 Wystawców z całego świata, których odwiedziło 5200 Gości z Polski, jak i zagranicy. Targi były okazją do nawiązania międzynarodowych kontaktów biznesowych, a przy okazji dały uczestnikom możliwość otrzymania solidnej dawki fachowej wiedzy przekazanej w ramach 3 konferencji tematycznych oraz seminariów workShops.

Targi Packaging Innovations były idealną okazją do poznania najnowszych branżowych trendów. 

Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentowana przez firmę Seufert Transparente Verpackungen GmbH technologia Bio-PET – nowy materiał z surowców odnawialnych pozwalający na produkowanie transparentnych opakowań i oszczędzanie surowców przy kosztach na poziomie tradycyjnych opakowań transparentnych.

Podczas wystawy na stoisku firmy Intergrafix Sp. z o.o. swoją premierę miała kompaktowa składarko-sklejarka, która ma tylko 2,5 metra długości! To w 100% polska konstrukcja, która z powodzeniem może konkurować z urządzeniami światowych producentów. W pełni automatyczna, pozwala sklejać pudełka z prędkością ok. 5 tys. na godzinę. Już wkrótce może zrewolucjonizować park maszynowy firm, które głównie produkują krótkie serie opakowań. 

Targi Packaging Innovations to nie tylko wystawa branżowych nowości i okazja do nawiązania intratnych relacji biznesowych. To także doskonała przestrzeń do dzielenia się wiedzą. Organizatorzy stale monitorują trendy i potrzeby Zwiedzających, a zakres tematyczny tegorocznych wykładów w ramach seminariów workShops zadowolił nawet najbardziej wymagających Gości.

Podczas Targów ogłoszono wyniki pierwszego rankingu wiodących firm opakowaniowych w Polsce. Za jego przygotowanie odpowiadała Polska Izba Opakowań, Bank Zachodni WBK oraz firma Bisnode. Główne kryterium oceny stanowiła dynamika rocznych przychodów ze sprzedaży za ostatnie dwa okresy sprawozdawcze oraz osiągnięty zysk z prowadzonej działalności (na poziomie wyniku netto). Najbardziej dynamicznie rozwijające się firmy podzielono na 3 kategorie: duże firmy (sprzedaż większa niż 200 mln PLN), średnie firmy (sprzedaż w przedziale 40-200 mln PLN), mniejsze firmy (sprzedaż w przedziale 10-40 mln PLN). Badaniu poddano łącznie 1 500 firm stricte związanych z branżą opakowań.

Stałym i niezwykle ważnym elementem programu Targów Packaging Innovations jest konkurs, organizowany w Strefie Studenta. Jest on dedykowany młodym, zdolnym i kreatywnym projektantom otwierając przed nimi szeroką gamę możliwości: przede wszystkim zaistnienia w branży oraz zdobycia cennych kontaktów biznesowych czy też pierwszych zleceń. Aby wziąć udział w konkursie należało zaprojektować oraz wykonać prototyp innowacyjnego opakowania, które może zostać wdrożone do produkcji. W tym roku do konkursu zgłoszono 23 projekty. W drugim etapie jury oceniało 9 prac. Po naradach pierwszą nagrodę przyznano Agnieszce Pluszczewicz.  

Według opinii wielu Wystawców Targi Packaging Innovations są najlepiej zorganizowaną i najważniejszą imprezą branży.

10. edycja Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations odbędzie się w dniach 10-11 kwietnia 2018 roku w EXPO XXI Warszawa.

 

Dowiedz się więcej

 

W Bydgoszczy odbyła się 1. edycja Targów INNOFORM! 

W dniach 25-27 kwietnia w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym odbyły się I Międzynarodowe Targi Kooperacyjne Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM. Targi były okazją do prezentacji branżowych nowości, udziału w Giełdzie Kooperacyjnej oraz wyjątkowej konferencji. Na liście Wystawców znalazło się 140 firm, w tym również firmy spoza granic Polski (m.in. z Niemiec, Włoch, Czech, Słowacji czy Szwajcarii).

Udział w Targach INNOFORM wzięło wiele znanych na polskim oraz zagranicznym rynku firm. Obecne były na nich również misje gospodarcze: estońska oraz niemiecka.

Ważnym punktem programu była Giełda Kooperacyjna. Poprzez bezpośrednie spotkania, prezentacje możliwości parków maszynowych  i nowych technologii, a przede wszystkim wolę nawiązania współpracy tu i teraz, zdobycie kontraktów może być bardzo skuteczne.

Wystawie towarzyszyła Konferencja Narzędziowo-Przetwórcza, podzielona na trzy bloki tematyczne: narzędziowy, przetwórstwa tworzyw sztucznych i ogólny. Podczas jej trwania eksperci zaprezentowali m.in. najnowsze rozwiązania w dziedzinie produkcji form. Była to jednocześnie okazja do wymiany doświadczeń i zapoznania się z nowoczesnymi technologiami. 

Wśród branżowych nowości oraz innowacyjnych rozwiązań prezentowanych na Targach znalazły się m.in.: uniwersalne narzędzia tokarskie „SMARTCUT” firmy PAFANA S.A., służące do toczenia i wiercenia, rodzina narzędzi obrotowych i tokarskich z modułem tłumienia drgań Silent Tools™ firmy Sandvik Coromant, polska premiera prezentowana przez ABPLANALP - obrabiarka High Speed Eagel V5 niemieckiej firmy OPS Ingersoll, która idealnie sprawdza się przy precyzyjnej obróbce elementów.

Wysoki poziom merytoryczny oraz program towarzyszący Międzynarodowych Targów INNOFORM zapewniony został przez Bydgoski Klaster Przemysłowy – wiodącą organizację w regionie – zrzeszającą szereg firm z branży narzędziowej i przetwórstwa tworzyw polimerowych oraz wiele instytucji okołobiznesowych.

Współorganizatorem Targów była firma Targi w Krakowie Sp. z o.o. - od ponad 20 lat z powodzeniem organizująca Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów EUROTOOL® – jedno z najważniejszych spotkań branży obróbki mechanicznej w Europie Środkowo-Wschodniej.

 

Zobacz zdjęcia

 

Nominacje do nagród Złotego Gryfa 2017 za najlepszą jakość wykonania produktu poligraficznego dla DRUKARNI TAKT

"Złoty Gryf" to nagroda w konkursie na najlepszy pod względem technicznym i jakościowym produkt poligraficzny (w danej kategorii) organizowany przez Polską Izbę Druku.

Polska Izba Druku jest jedyną ogólnopolską organizacją samorządową drukarzy i członkiem Krajowej Izby Gospodarczej. Celem działalności Izby Druku jest ochrona interesów polskich drukarzy, w szerokim pojęciu tego słowa, stworzenie ogniwa pomiędzy organami władzy państwowej i przedsiębiorstwami poligraficznymi, a także scalenie środowiska poligraficznego w kraju.

Prace konkursowe ocenia Komisja Konkursowa złożona z reprezentantów wyłonionych spośród następujących instytucji: Zakład Technologii Poligraficznych PW, Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Przemysłu Poligraficznego, Polska Izba Książki, Izba Wydawców Prasy, Sekcja Poligrafów SIMP, Polska Izba Opakowań, Polska Izba Druku. Komisja konkursowa po zapoznaniu się z nadesłanymi pracami, przyznała DRUKARNI TAKT następujące nominacje do nagrody ZŁOTEGO GRYFA w danych kategoriach produktowych:
 
Kategoria „Produkt wielobarwny w oprawie złożonej”
„Marillion” – TAKT Sp. z o.o.

Kategoria „Produkt informacyjno-reklamowy”
„Ostatnia rodzina” – TAKT Sp. z o.o.
„Fisz Emade Tworzywo” – TAKT Sp. z o.o.

Kategoria „Opakowanie z nadrukiem”
„Wajda” – TAKT Sp. z o.o.

Uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród w bieżącej edycji konkursu o nagrodę ZŁOTEGO GRYFA na najlepszą jakość w poligrafii odbędzie się na Balu Polskiej Izby Druku 20 maja 2017 roku w hotelu "The Westin Warsaw".

 

Dowiedz się więcej


Najciekawsze oferty dodane w tym tygodniu:

Linia ważąco-pakująca do worków otwartych

Robot paletyzujący ROBOPACK

Składarko - sklejarka opakowań kartonowych BABY TRAY VERPAMA

Automatyczna maszyna do banderolowania UltraMatic 425 LD