Zobacz skrót najważniejszych informacji z branży opakowań. Z nami będziesz na bieżąco.

Podsumowanie Targów Packaging Innovations 2017 - zobacz film oraz raport!

9. edycja największych w Europie Środkowo-Wschodniej targów branży opakowań – Packaging Innovations odbyła się w dniach 4–5 kwietnia, w warszawskim EXPO XXI.

W wydarzeniu udział wzięło ponad 200 Wystawców z całego świata oraz 5200 Zwiedzających z Polski i zagranicy.

Targi Packaging Innovations dają możliwość nawiązania międzynarodowych kontaktów biznesowych, a dodatkowo są solidną dawką fachowej wiedzy przekazanej podczas 3 konferencji tematycznych oraz seminariów workShops.

Jubileuszowa 10-ta edycja Targów Packaging Innovations odbędzie się w EXPO XXI Warszawa, 17-18 kwietnia 2018 roku. 

 

Zobacz film oraz raport

 

Folia API Group wykorzystywana przy produkcji ekskluzywnych etykiet dla wyrobów alkoholowych

API Group oświadczyła, że od niedawna przy produkcji etykiet na wódkę SnowFox kanadyjskiej firmy Port Royal Distillers, z powodzeniem stosowana jest stworzona przez nią folia do tłoczenia na zimno – API 1000 TA. Etykiety wytwarzane są z folii termokurczliwej, a zastosowana tu grafika i efekty specjalne nadają im wysoką atrakcyjność wizualną.

SnowFox to wódka klasy premium o słodkawym posmaku. Inspirację przy jej powstawaniu stanowiły: arktyczny, zimny klimat Kanady oraz występujące w tym kraju lisy polarne. Ekskluzywna wódka jest zdobywcą m.in. głównej nagrody dla opakowania giętkiego w konkursie Canadian Print Awards oraz srebrnego medalu, przyznawanego podczas Festiwalu Win i Napojów Alkoholowych, odbywającego się w Nowym Jorku.

Specjalistyczna folia API 1000 TA jest aplikowana w procesie tłoczenia na zimno na przednią stronę etykiety. Figuruje na niej głowa kanadyjskiego lisa polarnego, która wyłania się z tła o niebieskiej, „arktycznej” kolorystyce. Całość tworzy bardzo niezwykły efekt, zwłaszcza w zaciemnionych pomieszczeniach (np. w klubach nocnych) – m.in. za sprawą lśniących oczu lisa, których zadaniem jest przykucie uwagi konsumentów. 

Niebieska część etykiety, dzięki zastosowaniu folii TA, sprawia wrażenie ekskluzywności i wysokiej jakości znajdującego się w środku produktu. Efektom specjalnym poddana została także nazwa wódki - litery sprawiają wrażenie poszarpanych, a zamiast jednej z nich (drugiego „o” w słowie „SnowFox”) pojawia się odcisk łapy lisa polarnego. 

Folia TA firmy API jest aplikowana w ramach jednoprzebiegowego procesu produkcyjnego, realizowanego w 10-kolorowej maszynie fleksograficznej Gallus EM5 10S, wyposażonej w napędy serwo. 

API produkuje i dostarcza folie, laminaty oraz materiały holograficzne do firm z wielu branż. Etykieta termokurczliwa stworzona z myślą o wódce SnowFox to przykład jednego z trendów rynkowych, jaki można znaleźć w stworzonym przez API przewodniku po świecie opakowań – API Trends Folio. Występujący tu pod nazwą „Second Skin” („Druga skóra”), obejmuje on opakowania, które w naturalny sposób stają się integralną częścią znajdującego się w środku produktu.

 

Dowiedz się więcej

 

Oferta Mimaki na targach Labelexpo Europe 2017

Firma Mimaki, wiodący producent wielkoformatowych drukarek atramentowych i systemów cięcia, na targach Labelexpo Europe 2017 planuje zaprezentować wiele innowacyjnych rozwiązań do druku cyfrowego i cięcia, przeznaczonych do wykonywania krótkich serii spersonalizowanych etykiet i opakowań.

Na targach Labelexpo Europe 2017 firma Mimaki przy pomocy swego urządzenia UJF-7151plus zademonstruje druk bezpośredni na sztywnych nośnikach na potrzeby wytwarzania wysokiej jakości tabliczek nadających się do przemysłowego znakowania lub identyfikowania. Ponadto zostanie użyte małe laserowe urządzenie tnące połączone z drukarką, które będzie ciąć sztywne etykiety na gotowy produkt. Odwiedzający będą mieli okazję docenić prostotę i przystępną cenę tego rozwiązania, szczególnie przy produkcji krótkich serii do zastosowań przemysłowych, takich jak tabliczki identyfikacyjne czy tablice rejestracyjne. UJF-7151plus, kompaktowa drukarka UV LED do drukowania bezpośrednio na obiektach, wykorzystuje najnowocześniejszą technologię, co czyni z niej zaawansowaną i niezawodną alternatywę cyfrową dla tradycyjnych operacji sitodruku. Dzięki rozdzielczości 1200 dpi urządzenie UJF-7151plus oferuje obszar drukowania 710 × 510 mm z użyciem atramentu procesowego, białego i przezroczystego plus atramentu podkładowego.

Firma Mimaki przedstawi również drukowanie i cięcie wysokiej jakości specjalistycznych etykiet z użyciem srebrnego atramentu. Zintegrowane rozwiązania drukująco-tnące CJV150 zapewniają wysoką wydajność, kreatywność i wszechstronność dzięki różnym rodzajom wyrazistych atramentów, w tym srebrnego, pomarańczowego i jasnoczarnego, w ekonomicznym rozwiązaniu do drukowania etykiet. Przy rozdzielczości do 1440 dpi i szybkości do 56,2 m2 ta drukarka solwentowa jest przydatnym dodatkiem do każdej operacji konwersji etykiet.

Kolejnym poruszanym przez firmę Mimaki tematem będzie druk cyfrowy bezpośrednio na tekturze falistej.

Płaska drukarka UV LED UJF-6042MkII o maksymalnym obszarze druku 610 × 420 mm zwiększa produktywność i ułatwia obsługę druku na żądanie, bezpośrednio na tekturze falistej. Jest również idealna do innych etykiet i opakowań, a także do tworzenia oznakowań, ekspozycji i innych bogatych graficznie elementów, w tym nośników o grubości do 153 mm. Oferuje bogaty wybór atramentów, w tym LH-100 (twardy atrament utrwalany UV o wysokiej odporności na zadrapania i chemikalia, który fantastycznie odwzorowuje kolory) i LUS-120 (nadający się do drukowania na miękkich materiałach). Oba są dostępne w dziewięciu kolorach (w tym atrament biały, przezroczysty i podkładowy).

Na targach nie zabraknie także prezentacji popularnej opcji Kebab, przystępnego cenowo rozwiązania do druku 360° bezpośrednio na obiektach. Będzie ona pokazywana podczas druku na szklanych i plastikowych butelkach za pomocą płaskiej drukarki UV LED Mimaki UJF-3042MkII.

Tematyką targów Labelexpo Europe 2017, zaplanowanych na 25–28 września w Brukseli, jest „Uzyskiwanie niesprawiedliwej przewagi”. Z ekspertami z firmy Mimaki będzie można się spotkać na stoisku 8A08.

 

Dowiedz się więcej

 

Nowa siedziba API Group

Czerwiec bieżącego roku to dla firmy API Group okres zmian. Firma przenosi się do nowej siedziby, zlokalizowanej w prestiżowym biurowcu Voyager, niedaleko międzynarodowego lotniska w Manchesterze. Swoje miejsce znalazło tu także nowe Centrum Projektowania, stworzone z myślą o klientach. Zmiany te to efekt systematycznego rozwoju oraz strategii API Group, polegającej na wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań.

Działalność API Group stale powiększa swój globalny zasięg, w efekcie czego przybywa też klientów, korzystających z rozwiązań oferowanych przez tę firmę. Według kierownictwa tworzenie, prezentowanie oraz wdrażanie nowych pomysłów wymagało nowego otoczenia, adekwatnego do pozycji API na światowym rynku. Z tego względu nowa siedziba została zaprojektowana zgodnie z przyświecającą firmie ideą kreatywności i innowacyjności. Przestrzenie zostały odpowiednio zaaranżowane by umożliwić właściwą interakcję z odwiedzającymi ją klientami i dostawcami. Lokalizacja biurowca Voyager jest dodatkowym atutem. Znajduje się on w bezpośrednim sąsiedztwie portu lotniczego Manchester, tuż obok magazynów przeładunkowych i zaledwie kilka minut od terminali pasażerskich. Blisko znajduje się także sieć autostrad oraz centrum, do którego można dotrzeć w zaledwie 17 minut. 

Nowa siedziba API Group liczy ponad 300 m2. W skład tej powierzchni wchodzą m.in. sale konferencyjne oraz tzw. „pokoje innowacji”. Tu również będzie na co dzień rezydować zarząd API. Kierownictwo firmy przenosi się tu z obecnej lokalizacji – w zakładzie produkcyjnym API Laminates w Poynton.

 

Więcej o API Group

 

Zinart z nową siedzibą

W ostatnim okresie firma Zinart przeniosła się do nowoczesnej, przestronnej siedziby, mieszczącej się przy ul. Polanowickiej 69.

Budynek usytuowany jest przy północnej obwodnicy Wrocławia. Składa się on z części biurowo-administracyjnej (w tym zaplecza socjalnego), mieszalni farb połączonej z laboratorium oraz magazynu wysokiego składowania. Całość zajmuje ok. 650 m2, z czego 500 m2 przypada na magazyn.

Adam Zindulski, prezes zarządu firmy Zinart komentuje:

- „Przenosiny do nowej siedziby to naturalny krok w naszym rozwoju, niejako wymuszony przez rynek i działających na nim klientów. Obecna lokalizacja jest optymalna z logistycznego punktu widzenia – znajdujemy się tuż przy budowanym właśnie największym węźle drogowym w Polsce, co zapewni odpowiednią komunikację we wszystkich kierunkach; pozwoli również szybko dotrzeć do i z wrocławskiego portu lotniczego. W usprawnienia logistyczne wpisuje się także magazyn wysokiego składowania, którym obecnie dysponujemy. Swego rodzaju wartością dodaną, docenianą przez wielu klientów, jest nasza mieszalnia farb graficznych, wyposażona w najnowocześniejszy, specjalistyczny sprzęt laboratoryjny. Przygotowujemy w niej – na zamówienie – tysiące kolorów farb offsetowych (także UV) oraz fleksograficznych UV sporządzanych w różnych skalach. Dla drukarń opakowaniowych, współpracujących z firmami z branży spożywczej, szczególnie interesujący powinien być fakt, że przygotowujemy także farby niskomigracyjne (LM)”.

Zinart to znany i ceniony w regionie południowo-zachodniej Polski dostawca materiałów do druku offsetowego i fleksograficznego oraz firma systematycznie umacniająca swoją pozycję na rynku wielkoformatowego druku cyfrowego w skali całego kraju. Z myślą o obu segmentach, w których działa, stale rozbudowuje ona swoje struktury handlowe i serwisowe. Aktywnie uczestniczy też w wydarzeniach branżowych, takich jak m.in. targi RemaDays Warsaw.

- „Nasza pozycja na rynku druku konwencjonalnego w regionie Polski południowo-zachodniej jest od wielu lat stabilna – kontynuuje Adam Zindulski. – Staramy się jednocześnie stale podnosić naszą aktywność na rynku druku cyfrowego. To bardzo perspektywiczny obszar branży poligraficznej, wpływający przy tym w coraz większym stopniu na naszą zyskowność”.

 

Więcej o Zinart

 

Najciekawsze oferty dodane w tym tygodniu:

Optymalizacja kosztowa opakowań transportowych oraz ekspozycyjnych

Projektowanie opakowań tekturowych, strukturalne, graficzne, prototypy

Automat do pakowania w folie termokurczliwe BVM C 5022 LT + SC4530 LT

Automatyczna maszyna banderolująca JD II -240