Zobacz skrót najważniejszych informacji z branży opakowań. Z nami będziesz na bieżąco.

Maszyny używane od Avargraf

Firma Avargraf - wieloletni dostawca maszyn i materiałów dla branży poligraficznej, jest również jednym z liderów w zakresie dostaw sprzętu używanego, w szczególności urządzeń introligatorskich. Niezależnie od maszyn nowych, jakie oferuje firma, sprzęt używany z portfolio tego dostawcy cieszy się niezmiennie bardzo dużym zainteresowaniem.

Odbiorcami maszyn używanych z oferty firmy Avargraf są głównie klienci, którzy ze względu na swoje możliwości finansowe oraz rodzaj działalności poligraficznej preferują zakup maszyny z drugiej ręki. Według dostawcy tendencja ta wydaje się utrzymywać, choć w ostatnim czasie wymagania klientów odnośnie urządzeń wyraźnie wzrastają - klienci oczekują bowiem coraz lepszych i młodszych maszyn używanych w jak najniższej cenie.

Obecnie w salonie wystawowym firmy Avargraf w Warszawie można oglądać prezentacje używanych krajarek niemieckiej firmy Perfecta. Cechuje je przede wszystkim niezawodność, precyzja cięcia oraz prostota obsługi i bezpieczeństwo. Dostępne są wśród nich m.in.: krajarka Perfecta 76 UC z 2006 roku o długości cięcia 760 mm, wyposażona w proste w obsłudze i przyjazne użytkownikowi sterowanie komputerowe w wersji UC, z czytelnym ekranem LCD. Umożliwia ona całkowicie automatyczną pracę. Klienci mogą również zapoznać się tu z linią składającą się z podnośnika stosu, utrząsarki wyposażonej w wałek do wyciskania powietrza ze stosu oraz krajarki Perfecta 92 HTVC z 2007 roku, o długości cięcia 920 mm. Jest ona wyposażona w zawansowany komputer HTVC, pozwalający na wizualizację programu cięcia. Demonstrowane przez Avargraf urządzenia zostały przygotowane do pracy przez doświadczonych pracowników serwisu tej firmy. Warto również dodać, że serwis Avargraf jest jednocześnie jedynym autoryzowanym serwisem firmy Perfecta w Polsce. Dzięki temu przyszli użytkownicy krajarek nabytych u tego dostawcy mają jednocześnie pewność, że maszyny te zostały przygotowane przez regularnie szkolonych serwisantów, z użyciem oryginalnych części zamiennych, które – jak zapewnia firma - posłużą przez długie lata.

Urządzenia z oferty Avargraf (w tym wspomniane krajarki) można testować w siedzibie firmy w Warszawie przy ul. Gawota 2D.

 

Więcej o Avargraf

 

API Folie Polska z podsumowaniem roku 2016

Rok 2016 dla polskiego oddziału brytyjskiego producenta specjalistycznych folii i laminatów - firmy API Folie Polska, był bardzo ważny. Firma oprócz wzmocnienia swoich struktur osobowych i podjęcia wielu działań poprawiających relacje ze swoimi klientami i ich zleceniodawcami, pozyskała też kilku nowych kluczowych klientów z segmentu opakowań i etykiet. Firma wzięła także udział w wielu wydarzeniach o charakterze targowym i konferencyjnym, a na koniec roku przystąpiła do organizacji ECMA Polska.

Dyrektor zarządzająca API Folie Polska, Katarzyna Kozińska podsumowuje:

- "Rok 2016 był dla nas niezwykle ważny, można by rzec – wręcz przełomowy. Był to bowiem okres budowania i wzmacniania naszych struktur osobowych, a warto podkreślić, że API Group jest jedynym producentem folii i laminatów, który jest obecny w naszym kraju nie za pośrednictwem dystrybutora, ale zdecydował się otworzyć tu własny oddział. Obecnie zatrudniamy w Polsce około dziesięciu osób. Część z nich zajmuje się konfekcjonowaniem produktów marki API w naszym podwarszawskim zakładzie. Mamy także kadrę sprzedażową oraz wykwalifikowanych specjalistów-techników, którzy służą klientom swoją wiedzą i fachowym doradztwem. Na ten ostatni aspekt chciałabym zwrócić szczególną uwagę: naszą misją jest bycie nie tylko firmą produkującą i sprzedającą folie oraz laminaty, ale partnerem dla ich użytkowników, wspierającym klienta zarówno przy doborze, wdrożeniu, jak też rozwiązywaniu ewentualnych problemów technicznych".

W Polsce liczba użytkowników produktów z oferty API Folie Polska systematycznie rośnie. W ubiegłym roku do tego grona dołączyły kolejne drukarnie, specjalizujące się w produkcji opakowań i etykiet. Część z nich zdecydowała się na zorganizowanie w swoich zakładach dedykowanych spotkań z przedstawicielami API Group, m.in. z Davidem Petersem – Business Development Managerem w jej brytyjskiej centrali.

W tym roku wizyty zaplanowano na luty oraz kwiecień - przy okazji targów Packaging Innovations.

API Folie Polska pojawi się na tej wystawie, dedykowanej innowacyjnym rozwiązaniom opakowaniowym, po raz drugi. Obecność podczas ubiegłorocznej edycji okazała się bardzo owocna, stąd kierownictwo firmy bez wahania zdecydowało się na udział także w roku bieżącym. API Folie Polska aktywnie uczestniczyła także w innych wydarzeniach branżowych, m.in. w 11. konferencji „Etykiety samoprzylepne – nowe technologie” czy 6. Ogólnopolskich Warsztatach Hot-stamping. Aktywna była również centrala API Group, uczestnicząc w wielu wydarzeniach targowych i seminaryjnych, m.in. Labelexpo Americas, Luxe Pack Monaco czy Luxury Packaging. W ramach towarzyszącego ostatniej z wymienionych wystaw konkursu Luxury Packaging Awards firma API Group znalazła się na krótkiej liście przedsiębiorstw nominowanych w kategorii przeznaczonej dla dostawców. Podłoża marki API były też obecne na najważniejszej ubiegłorocznej imprezie dedykowanej dla branży poligraficznej – targach drupa 2016. Na stoisku Manroland Sheetfed w prezentacjach nowej maszyny drukującej wykorzystywano specjalistyczną folię do cold-stampingu TU stworzoną przez API.

Rozwój nowych produktów, które były z powodzeniem promowane na wszystkich powyższych imprezach, nie byłby możliwy bez aktywnych działań R&D oraz konsekwentnej rozbudowy struktur API Group. Ubiegły rok przyniósł dwa ważne wydarzenia w tym zakresie: przejęcie od Hazen Paper Company zakładów laminowania tektury w amerykańskim Osgood oraz akwizycję holenderskiej firmy Amsterdam Metallized Products, specjalizującej się w produkcji podłoży do uszlachetniania opakowań, m.in. papierów metalizowanych, materiałów kartonowych i foliowych. Zwieńczeniem działań polskiego oddziału API Group było jego przystąpienie do struktur ECMA Polska – zrzeszenia rodzimych producentów opakowań kartonowych, firmy przetwórcze wykorzystujące karton, jak również ich partnerów technologicznych i dostawców.

 

Dowiedz się więcej

 

Uniflex wdraża drukowe płyty fleksograficzne marki Asahi Photoproducts

Około osiem lat temu białoruska firma Uniflex - lider w zakresie drukowania ze stałą paletą kolorów, rozpoczęła prace nad polepszeniem jakości i zwiększeniem konkurencyjności wykorzystując metody drukowania ze stałą paletą kolorów (określanej również jako metoda drukowania z rozszerzoną gamą kolorów), która umożliwia zastosowanie stałego zestawu farb zastępującego (w większości lub w całości) kolorowe farby spotowe.

Uniflex to jedna z największych firm zajmujących się drukiem fleksograficznym w obrębie Wspólnoty Niepodległych Państw (CIS) i w Europie Wschodniej. Firma w swej ofercie ma bogaty wybór wysokiej jakości opakowań elastycznych, takich jak worki próżniowe, woreczki, torebki, opakowania rolkowe, oraz etykiet samoprzylepnych nawet w 10 kolorach i z wykorzystaniem różnych materiałów.

Firma Uniflex wybrała drukowane płyty fleksograficzne Asahi AFPTM-TOP i AWPTM wykorzystujące metodę Pinning Technology for Clean Transfer, gdyż idealnie nadają się one do drukowania fleksograficznego w rozdzielczości Full HD.

Rozwiązanie Pinning Technology for Clean Transfer zostało zaprojektowane z myślą o przenoszeniu farby na podłoże drukowe dzięki wykorzystaniu niskiej energii powierzchniowej płyty fotopolimerowej w stosunku do innych płyt na rynku. Technologia ta doskonale się sprawdza w połączeniu z metodą drukowania ze stałą paletą kolorów. Zapewnia to nie tylko niezwykłą jakość graficzną, lecz także zwiększa ogólną wydajność produkcji przez redukcję ilości odpadów i rzadsze przemywanie maszyny. W rzeczywistości niezależne testy potwierdziły, że płyty Asahi wykorzystujące rozwiązanie Pinning Technology for Clean Transfer zwiększają całkowitą efektywność sprzętu (OEE) o co najmniej 26%. 

Firma Asahi Photoproducts jest oddziałem powstałej w 1971 roku Asahi Kasei Corporation z europejską siedzibą w Belgii. Firma Asahi Photoproducts należy do pionierów w rozwoju fotopolimerowych płyt do fleksografii. Tworząc wysokiej jakości rozwiązania fleksograficzne i nieustannie wdrażając innowacje, firma dąży do rozwoju przyjaznych środowisku metod drukowania. 

 

Dowiedz się więcej

 

PSOR prowadzi lokalne szkolenia z zakresu gospodarowania opakowaniami po środkach ochrony roślin!

Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin od ponad 12 lat prowadzi kampanię edukacyjną skierowaną do rolników oraz sprzedawców środków ochrony roślin. Ma ona na celu informowanie o obowiązkach prawnych i zasadach zbierania opakowań. W ramach tej kampanii od dwóch lat PSOR szkoli rolników podczas wydarzeń lokalnych odbywających się latem w całej Polsce. Zarówno w pierwszej, jak i drugiej edycji imprez lokalnych wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy osób!

Podczas spotkań rolnicy mają możliwość zgłębienia wiedzy na temat obowiązków prawnych związanych z postępowaniem z odpadami powstającymi w gospodarstwie a także zasad działania Systemu Zbiórki Opakowań PSOR.

Zgodnie z obowiązującym prawem na rolników nałożony jest obowiązek zwrotu opakowań po środkach ochrony roślin sklasyfikowanych jako niebezpieczne, a sklep natomiast do ich przyjęcia. Warunkiem przyjęcia opakowań jest ich czystość. Po wykorzystaniu środka opakowanie powinno być trzykrotnie wypłukane, a popłuczyny wykorzystane do kolejnego oprysku. Opakowania można zwrócić w dowolnym punkcie prowadzącym zbiórkę w Systemie Zbiórki Opakowań PSOR. Do Systemu można oddać także inne opakowania po środkach niebezpiecznych, np. nawozach czy produktach biobójczych. Na stronie internetowej PSOR wyszczególnione są wszystkie informacje na temat oddawanych do Systemu opakowań.

Samodzielne utylizowanie opakowań, oddawanie ich osobom nieuprawnionym, spalanie, wyrzucanie razem z odpadami komunalnymi lub do lasu jest łamaniem prawa, które zagrożone jest karą grzywny oraz stanowi poważne zagrożenie dla środowiska. Oddając opakowania do Systemu Zbiórki Opakowań PSOR jest pewność, że zostaną one zgodnie z prawem i bezpiecznie zagospodarowane.

- "Bezpośrednie spotkania z zainteresowanymi rolnikami i sprzedawcami są niezwykle istotne z punktu widzenia prowadzonych przez nas działań. Umożliwiają wyjaśnienie kluczowych zagadnień, udzielenie odpowiedzi na wszystkie pytania i dalsze szerzenie wiedzy o sposobach postępowania z opakowaniami po środkach ochrony roślin, na czym nam bardzo zależy" – powiedziała Aleksandra Mrowiec, kierownik projektów Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin.

Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin (PSOR) reprezentuje branżę środków ochrony roślin. PSOR jest koordynatorem i właścicielem Systemu Zbiórki Opakowań PSOR i w imieniu uczestników systemu prowadzi ogólnopolską kampanię edukacyjną pod hasłem „Liczy się każde opakowanie”. Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin realizuje różnorodne zadania i projekty mające na celu kompleksową informację i edukację użytkowników środków ochrony roślin na temat bezpieczeństwa ich stosowania.

 

Zapoznaj się z przepisami prawa dotyczącymi obowiązku prowadzenia odpowiedniej gospodarki odpadami

 

Smurfit Kappa zdobywcą pięciu nagród WorldStar Awards 2017

Firma Smurfit Kappa zdobyła pięć nagród WorldStar Awards 2017 w jednym z najbardziej prestiżowych światowych konkursów w dziedzinie opakowań.

Zdobyte nagrody są dowodem uznania dla nowoczesnych i zrównoważonych rozwiązań firmy w zakresie opakowań w takich kategoriach jak elektronika, tranzyt czy żywność i napoje.

Tegoroczne nagrody pokazują różnorodność innowacji w sieci EMEA grupy Smurfit Kappa i obejmują laureatów z Polski, Czech, Austrii i Danii.

Arco Berkenbosch, Wiceprezes ds. Innowacji i Rozwoju Smurfit Kappa skomentował:

- "Jesteśmy zachwyceni i zaszczyceni zdobyciem pięciu nagród WorldStar Awards. Są one wyróżnieniem dla naszych klientów i naszych światowej klasy projektantów będących na co dzień pasjonatami innowacyjnych rozwiązań w zakresie opakowań."

  

Zobacz zwycięskie projekty

 

Najciekawsze oferty dodane w tym tygodniu:

AUTOMAT DO PAKOWANIA BVM COMPACTA GENIUS SERVO 5015

LINIA WAŻĄCO-PAKUJĄCA DO WORKÓW OTWARTYCH

FOLIA STRETCH I PRE-STRETCH