Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi wydarzeniami w branży z ubiegłego tygodnia.

Nowość od Solidus Solutions
Firma opracowała proces wzbogacenia tektury litej o włókna roślin pomidora. Jak się okazało jest to cenny surowiec dla producentów kartonów. Specjalne włókna rośliny mogą być użyte ponownie co zapewnia dbałość o środowisko. To solidne rozwiązanie wzbogacone o włókna pomidora stało się również częścią łańcucha recyklingu papieru.
Dowiedz się więcej o nowym połączeniu

„Zaadoptuj drzewo” z Iggesund Paperboard
Firma Iggesund Paperboard nadal dba o środowisko. Nowym pomysłem jest wręczanie specjalnych kart podarunkowych swoim klientom. Mają one przede wszystkim wartość symboliczną. Firma posadzi dziesięć drzew w imieniu każdej osoby, która zdecyduje się aktywować otrzymaną kartę. Zarezerwowano już obszar do ponownego zalesienia. Będzie to miejscowość Nianfors, w szwedzkiej prowincji Hälsingland. Cena tektury Invercote i Incada zawiera koszt ponownego zasadzenia co najmniej takiej liczby drzew, jaka została do jej wytworzenia wyciąta. W ten sposób każdy zakup produktów wpłynie korzystnie na środowisko. Firma Iggesund jest częścią Grupy Holmen, która znajduje się na liście Organizacji Narodów Zjednoczonych jako jedno ze stu najbardziej zrównoważonych przedsiębiorstw na świecie. Szwedzkie prawo oficjalnie nakazuje każdemu, kto zamuje się wyrębem lasu, ponowne zalesienie terenu. Krótko mówiąc – za każde ścięte drzewo, należy posadzić co najmniej trzy sadzonki.
Złóż zamówienie na tekturę już dziś

Packaging Automation Ltd przedstawia oszczędne uszczelniacze
Podczas tegorocznych PPMA firma zaprezentuje całkowicie elastyczne elementy tac przeznaczone do uszczelniania folii, taśm lub pokryw z tworzyw sztucznych. Dzięki maszynom produkcja opakowań zwiekszy się z 15 do 150 sztuk na minutę. W porównaniu do konwencjonalnych pneumatycznych uszczelniaczy innowacja pomaga zminimalizować 90% kosztów eksploatacji.
Zobacz zalety nowego produktu

Nowy zakład produkcyjny w Zabrzu
Schoeller Allibert otwiera nowy zakład produkcji opakowań z tworzywa sztucznego, w którym pracę znajdzie co najmniej 75 osób. Fabryka ma ruszyć w czerwcu 2016 r. Inwestycja ma posiadać halę produkcyjną o powierzchni 6 tys. m2 wraz z budynkiem biurowym i placem składowania. Po uruchomieniu produkcji zamknięte zostaną bytomskie zakłady firmy, a dotychczasowi pracownicy przeniosą się do nowej lokalizacji. Firma Schoeller Allibert jest znana w branży opakowań wielokrotnego użytku z tworzyw sztucznych (RTP). Spółka posiada 14 fabryk na świecie i biura handlowe w ponad 55 krajach. Wyroby Schoeller Allibert to opakowania używane w rolnictwie, motoryzacji, przetwórstwie spożywczym, browarnictwie i wielu innych branżach.
Dowiedz się więcej o firmie

Wzrost na azjatyckim rynku maszyn do pakowania żywności
Według prognoz agencji Technavio okazuję się, że w latach 2014-2019 rynek maszyn stosowanych w pakowaniu żywności będzie rósł w krajach z regionu Azji i Pacyfiku. Szacowane tempo rozwoju to 6,62 proc. rocznie. Maszyny te odgrywają istotną rolę segmencie branży spożywczej. Podczas pakowania żywności ważne jest zachowanie jej świeżości oraz utrzymanie zdatności do spożycia. Coraz bardziej innowacyjne maszyny zapewniają także możliwość kontrolowania procesów pakowania i zwiększają ich efektywność. Wśród najsilniejszych krajów azjatyckich w tej branży znajdują się Chiny, Indie i Japonia, czołowi dostawcy to natomiast: Acmavolpak, Bosch Packaging Technology, GEA Group oraz Illinois Tool Works.

Pałucka Drukarnia Opakowań kształci przyszłych pracowników
Uczniowie z Zespołu Szkół Niepublicznych w Janowcu Wielkopolskim rozpoczynają druki rok nauki poligrafii w pałuckiej Drukarni Opakowań. Brak szkół kształcących przyszłych poligrafów skłonił dyrekcję i pracowników PDO do podjęcia tej edukacyjnej współpacy. W ten sposób zakład szkoli młodych pracowników, którzy po ukończeniu szkoły będą mogli podjąć pracę w PDO. W tym roku wrzesień rozpoczął się z dwiema klasami o profilu Technikum Procesów Drukowania. 

A przed nami...

OOH Festiwal Marketingu, Druku i Opakowań w Warszawie odbędzie się 09-10.09.2015 roku. Wydarzenie dotyczy branży marketingu, reklamy, poligrafii, opakowań

Trzecia edycja konferencji Print & Win w Warszawie podczas Festiwalu Marketingu, Druku i Opakowań. Wydarzenie poświęcone będzie technologii Web2Print - Print & Win

Najciekawsze oferty dodane w tym tygodniu: 

Plastkiowe skrzynki w niskich cenach

Belownica pozioma – sprawdź specyfikację

Pakuj z workami próżniowymi Inter Arma

Używane palety typu düsseldorf