Zobacz zbiór najważniejszych informacji z branży opakowań. Z nami będziesz na bieżąco.

Nowa rodzina plastomerów Koattro od BOPS
Koattro KT AR i Koattro KT MR to rodzaje plastomerów, które pojawiły się w ofercie Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż Sp. z o.o. Nowe gatunki posiadają specjalny proces produkcji. Pozwala to na zachownie doskonałych właściwości fizyko-mechnizcznych, gwarantujących wysokie osiągi w różnorodnych zastosowaniach.
Sprawdź właściowści plastomerów

Rotax 'Plug and Play' upraszcza druk na butelkach
Azonprinter prezentuje innowacyjny system służący do nadruku butelek farbami UV. Nowść Rotax pozwala na cyfrowy, 360-stopniowy zadruk materiałów na okrągłych i owalnych produktach. Nowatorski druk możliwy jest dzięki obrotowej przejściówce; na co wpływ ma technologia obsługująca wiele cylindrycznych obiektów o średnicy od 41 do 127 mm oraz wysokości do 279 mm. Rotax pozwala na usprawnienie znakowania butelek.
Zobacz innowacyjność Azonprinter

Wzrasta poziom recyklingu opakowań szklanych
Według Europejskiej Federacji Opakowań Szklanych, kraje Unii Europejskiej zwiększyły poziom recyklingu opakowań szklanych i osiągnęły po raz pierwszy 73%. Choć wynik ten cieszy, nadal recykling nie jest wystarczająco popularny w ogólnym spojrzeniu na UE.
Jakie kraje muszą nadal pracować nad recyklingiem opakowań szklanych? 

Nowa linia do produkcji folii stretch od Efekt Plus
Firma Efekt Plus Sp. z o.o. zajmująca się produkcją folii stretch uruchomiła nową, 6-metrową linię technologiczną. To jedyna na świecie tak długa instalacja. Technologia posiada wydajność 4,5 tony na godzinę. Idąc tym tropem szacuje się, że produkcja folii w firmie wzrośnie w najbliższym czasie o 40 tys. ton rocznie. Daje to łącznie moc produkcyjną na poziomie 120 tys. ton rocznie. Dzięki uruchomieniu innowacyjnej linii technololgicznej firma Efekt Plus Sp. z o.o. Trafi do grona światowych producentów folii stretch.
Sprawdź co zyska firma na nowej linii technologicznej 

Pakowanie metodą MAP w sektorze mięsnym
Pakowanie w atmosferze modyfikowanej to jedna z najważniejszych technologii w przemyśle spożywczym, w szególności dla sektora mięsnego. Pakowanie metodą atmosfery ochronnej jest najczęściej wykorzystywane w produkcji żywności, zaraz obok pakowania próżniowego. By zapewnić bezpieczeństwo, ważne jest jednak zachowanie odpowiednich proporcji gazów.
Zobacz zasady bezpiecznego pakowania MAP

Nowa etykieta chroni przed wilgocią
Innowacyjna technologia od firmy Avery Dennison rozwiąże problemy producnetów win, stosujących dodtąd niepowlekane etykiety na butelki. Papier używany dotychczas do etykietowania co prawda nadawał butelce ekskluzywny wygląd, jednak nieestetycznie reagował w kontakcie z wodą. Sprawiało to niekorzystną wizualizację takiego produktu. Podczas Labelexpo 2015 Avery Dennison przedstawiła rozwiązanie Aqua Opaque, które otwiera przed projektantami zupełnie nowe możliwości. Nowy, niepowlekany papier znacznie dłużej zachowuje biel i może być wykorzystywany do produkcji etykiet zarówno na szyjki, jak i korpus butelek. Aqua Opaque nie wymaga zastosowania dodatkowej warstwy folii ani pogrubiania warstwy papieru.
Zalety nowej etykiety

Jeszcze w tym tygodniu...

Zapraszamy na targi opakowań dla żywności PAKFOOD 2015!

Nie przegap targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy EPLA 2015!


Najciekawsze oferty dodane w tym tygodniu:

Pakowarka próżniowa – sprawdź cenę!

Taśma pakowa OSTROŻNIE SZKŁO

Pięciowarstwowy karton – zobacz ofertę

Potrzebujesz skrzynki magazynowej – sprawdź!