Zobacz zbiór najważniejszych informacji z branży opakowań. Z nami będziesz na bieżąco.

Rynk opakowań papierowych do 2025 r. w ocenie Visiongain
Brytyjska firma konsultingowa Visiongain opublikowała raport pt. „Prognozy dla rynku papierów opakowaniowych w latach 2015-25: Szanse dla wiodących firm”. Według oceny firmy przewiduje się, że na światowym rynku opakowań papierowych nastąpią w najbliższym dziesięcioleciu znaczące zmiany. Rynki krajów o wspólnej nazwie BRIC (Brazylia, Rosja, Indie i Chiny) stanowią około 30% globalnego popytu, a ich gospodarki w przyszłości będą się rozwijać najbardziej dynamicznie. Szacuje się, że sprzedaż opakowań na rynkach krajów rozwijających się nadal będzie się zwiększać. Umożliwi to rosnąca konsumpcja i popyt na dobra kosumpcyjne. Według raportu zwiększy się zapotrzebowanie na wyrafinowane opakowania, trafiające głównie do klasy średniej. Przewiduje się. że światowy rynek opakowań osiągnie w 2015 roku wartość 268,70 miliardów dolarów i będzie rósł średniorocznie o 4,8% w najbliższych dziesięciu latach. Istotną rolę w sektorze opakowań papierowych odegra rozwój gospodarczy krajów azjatyckich. Wzrost ten będzie wynikiem stabilności tych gospodarek, jak również rosnącego sektora przetwórstwa żywności i zwiększenia obecności firm międzynarodowych na tych rynkach.

RPC bezpiecznie dla chemikaliów
Nowy, 5-litrowy, współwytłaczany kanister RPC Promens Industrial Rushden został wybrany przez czołowego producenta wyrobów chemicznych Selden Research do pakowania serii specjalistycznych chemikaliów do czyszczenia i konserwacji. Formowany z HDPE w technologii rozdmuchiwania zapewnia bezpieczeństwo i wygodę w jednym. Do jego wytworzenia wykorzystano nylonowy materiał barierowy zapobiegający migracji rozpuszczalników. Ponadto nowy kanister jest odporny na ścieranie. Istotną cechą opakowania jest także niewielka waga i wygodny uchwyt oddzielony od pojemnika. Pozwala to na niemal całkowite opróżnianie kanistra, w którym pozostaje tylko minimalna ilość produktu.
Dowiedz się więcej

Gary McGann - najlepszy globalny dyrektor generalny
Były dyrektor generalny Smurfit Kappa został doceniony w konkursie RISI. Gary McGann otrzymał tytuł „Global CEO of the Year”. PPI Awards są jedynymi nagrodami o globalnym zasięgu, honorującymi osiągnięcia firm, papierni oraz jednostek działających w sektorze celulozowo-papierniczym. Gary McGann, w trakcie pełnienia funkcji dyrektora generalnego Grupy, został nagrodzony przez RISI tytułami Europejskiego CEO Roku w 2014 i 2015 r.
Zobacz zwycięzcę nagrody

Performa Brilliance nowy karton od Stora Enso
Stora Enso wprowadził na rynek nowy karton – Performa Brilliance. Przeznaczony jest on do produkcji wysokiej jakości opakowań klasy premium oraz różnorodnych zastosowań graficznych. Nowy karton skierowany jest do użytkowników z wielu branż tj. farmaceutycznej, kosmetycznej czy dóbr luksusowych. Performa Brilliance przedstawia standardy w zakresie atrakcyjności wizualnej, drukowności i parametrów niezbędnych do właściwej pracy maszyny drukującej. Główne cechy opakowania to wysoka jasność, niezwykła gładkość i atrakcyjny wygląd. Karton jest idealnym rozwiązaniem dla tzw. marek premium. Do produkcji kartonu Performa Brilliance zastosowana została masa chemotermomechaniczna (CTMP) wytwarzana z włókien brzozowych. Taka forma znacznie podnosi atrakcyjność wizualną finalnych wyrobów. Nowe opakowanie jest przyjazne środowisku oraz posiada odpowiednie certyfikaty - certyfikaty FSC, PEFC oraz EU Ecolabel.
Sprawdź nowy produkt

Podsumowanie targów PAKFOOD 2015
Tegoroczna edycja PAKFOOD dobiegła końca. Była to jedna z najciekawszych edycji imprezy organizowanej przez Międzynarodowe Targi Poznańskie. Synergia branży opakowań i sektora przemysłu spożywczego zaaowocowała wydarzeniem, które wspomoże dalszy rozwój tych segmentów.
Zobacz relacje z targów PAKFOOD Najciekawsze oferty dodane w tym tygodniu:

Oktabiny kartonowe - zobacz produkt

Plastikowe pojeminiki na owoce - sprawdź cenę

Tuby foliowe w różnych rozmiarach

Folia bąbelkowa dwuwarstwowa