Zobacz skrót najważniejszych informacji z branży opakowań. Z nami będziesz na bieżąco.

30-lecie europejskiego stowarzyszenia APEAL
Europejskie Stowarzyszenie Producentów Stali Opakowaniowej powstało dokładnie 1 kwietnia 1986 r. Od tamtego czasu stowarzyszenie promuje korzyści zapewniane przez stal opakowaniową producentom puszek, sprzedawcom, markom oraz prawodawcom, zyskując renomę niezależnego eksperta w tej branży. APEAL uruchamia 2 projekty  skoncentrowane na przeszłości, teraźniejszości i przyszłości stali dla opakowań. Stowarzyszenie rozpoczęło też kampanię w meiach społecznościowych pod nazwą „30 lat – 30 faktów na temat stali”. Przez cały kwiecień publikowane będą fakty dotyczące stali. Celem kampanii jest opowiedzenie historii ostatnich 30 lat stali opakowaniowej i pokazanie jej wartości jako unikalnego materiału na opakowania. Kampanie śledzić można na Twitterze pod @APEAL_EU oraz LinkedIn na koncie APEAL. Ponadto eksperci zajmujący się recyklingiem, żywnością i jej wartościami odżywczymi oraz wzornictwem opakowań, podjęli się próby przewidzenia przyszłych trendów oraz analizy wyzwań i możliwości stojących przed branżą. Raporty te również zostaną opublikowane. 


TRM Packaging pod skrzydłami DS Smith
Czołowy dostawca opakowań z tektury falistej w Europie, DS Smith, zdecydował się na zakup przedsiębiorstwa TRM Packaging. TRM to producent specjalistycznych opakowań z tektury falistej oraz dostawca opakowań przeznaczonych do sprzedaży detalicznej, zatrudniający około 27 pracowników. Siedziba firmy mieści się w północno-zachodniej Anglii. Na decyzję o zakupie wpłynęły kwestie geograficzne oraz koncentracja na podobnym rodzaju działalności w sektorze  FMCG.


Puszka piwa ze słomką powraca na rynek
Firma Sulimar próbuje przyciiągnąc do grona swoich klinetów jeszcze większą liczbę kobiet. Piwo w specjalnej innowacyjnej puszcze zadebiutowało w 2015 roku. Cornelius Grejpfrutowy dstępny był w puszcze ze słomką, która wysuwała się zaraz po otwarciu opakowania. Konsumentki doceniły innowacyjny projekt, dlatego w tym sezonie innowacyjna puszka wroci na sklepowe półki.
Zobacz innowacyjną puszkę


KE zbada składniki opakowań żywności i kosmetyków
Komisja Europejska stworzy specjalne kryteria naukowe służące do zidentyfikowania szkodliwych dla zdrowia substancji. Ma to zabiec wykorzystywaniu ich w przemyśle, także w sektorze opakowań do produktów. Często związki endorynnie czynne (EDC) stosowane jako składowe plastików, opakowań, produktów żywnościowych, kapsułek leków oraz kosmetyków. Są one obecne niemalże wszędzie. Związki EDC są bardzo niebezpieczne. Mogą doprowadzić do zaburzeń płodności, uszkodzeń płodu, zachorowań na raka hormonozależnego (min. raka sutka, gruczołu krokowego, jajnika i jąder), a także zaburzeń metabolizmu, otyłości i cukrzycy. Najnowsze kryteria dotyczące EDC przedstawione zostaną przed wakacjami w 2016 r. Aby przyspieszyć proces, Komisja postanowiła przeprowadzić jednoczesną ocenę potencjalnego wpływu EDC na zdrowie, środowisko, handel, rolnictwo oraz wpływu socjo-ekonomicznego.Najciekawsze oferty dodane w tym tygodniu:

Pojemnik tekturowy na owoce i warzywa

Automatyczna linia do pakowania AUDION CS-MATIC

Wiązarka Evolution RO-MP-6T

Papier pakowy