Firma Masterchem, czołowy polski producent opakowań z tworzyw sztucznych, dbając o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół, w swoim laboratorium bada jakość produktów na każdym etapie produkcji.

Jakość w Masterchem

Dzięki szczegółowej całodobowej kontroli jakości Masterchem może poszczycić się bardzo niskim współczynnikiem reklamacji, która oscyluje na granicy 0,03%. Skąd taki wynik?

Przede wszystkim jest to zasługa Działu Kontroli Jakości, gdzie pracują wysoko wykwalifikowani pracownicy Masterchem. To właśnie w Dziale Kontroli Jakości odbywa się bardzo szczegółowa i kompletnie nieprzerwana kontrola wyrobu gotowego. Dzieje się to na legalizowanym specjalistycznym sprzęcie kontrolno-pomiarowym w oparciu o wypracowane wewnętrzne metodyki badań oraz europejskie standardy jakości.

 

Stały rozwój produkcji i niezawodne maszyny gwarantujące jakość

W firmie Masterchem bardzo ważna jest wewnętrzna i zewnętrzna kontrola. Ta ostatnia przeprowadzana jest przez akredytowane laboratoria. Wszystko po to, aby każdy produkt, który trafi w ręce Klientów spełniał oczekiwania i najwyższe standardy.

Masterchem cały czas intensywnie się rozwija, czego efektem jest również zakup nowych maszyn, w tym nowe urządzenia do produkcji różnego rodzaju zamknięć.

Gwarantem jakości firmy są urządzenia pomiarowe w postaci automatycznego centrum pomiarowego GAWIS firmy AGR, maszyny do badania wytrzymałości na nacisk TOP LOAD TESTER oraz pojemności całkowitej VOLUME TESTER firmy AGR, maszyny pomiarowej do badania grubości ścianek pojemników PET P9800 firmy AGR, maszyny do pomiarów grubości ścianek preform PTG5004 firmy AGR, spektrofotometru Xrite do oceny zgodności kolorów czy komory szczelności.

 

Certyfikaty jakości

Firma Masterchem posiada certyfikaty ISO 9001:2008 (System Zarządzania Jakością), ISO 15593:2010 Opakowania (Zarządzanie higieną w produkcji opakowań do produktów spożywczych), ISO 15378:2015 (Materiały na opakowania bezpośrednie produktów leczniczych. Wymagania szczególne dotyczące zastosowania), ISO 9001:2000 z uwzględnieniem Dobrej Praktyki Wytwarzania (GMP).

 

W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących standaryzacji produkcji oraz stosowanych przez firmę praktyk, zachęcamy do kontaktu:

 

P.W. Masterchem S.J.
  P.W. Masterchem S.J.
  ul. Przylep – Solidarności 86d
  66-015 Zielona Góra
  Tel: +48 68 324 08 56
  E-mail: info@mch.com.pl

 

Dowiedz się więcej o Masterchem

 

Źródło: Masterchem