Coca-Cola Company pokazała ostatnie wcielenie PlantBottle. Prezentacja miała miejsce na World Expo w Mediolanie w czerwcu br. Zobacz kolejną innowację.

Kolejna odsłona PlantBottle od Coca-Cola Company

Dzięki przełomowej technologii recyklingu tworzyw sztucznych udało się stworzyć butelkę wykonaną z odnawialnych surowców roślinnych. Coca-Cola Company oficjalnie przesunęła granice innowacji. Jest to szczególnie istotne, gdyż firma uznawana jest za globalnego lidera na rynku, jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Coca-Cola Company zaprezentowała swój ogromny potencjał w zakresie zrównoważonych innowacji opakowaniowych.

PlantBottle to wizja firmy Coca-Cola, mająca na celu opracowanie odpowiedniej alternatywy na bazie roślin dla opakowań z materiałów nieodnawialnych. Opakowanie wykorzystuje opatentowaną technologię, która przekształca naturalne cukry występujące w roślinach, w składniki przeznaczone do produkcji plastikowych butelek PET. Nowość wygląda oraz spełnia wszystkie funkcje tradycyjnej butelki PET, ale zostawia znacznie mniej szkodliwy ślad w środowisku. 

PlantBottle utrzymuje wysoką jakość dla korzystających z niej konsumentów, a dodatkową korzyścią jest sposób jej wykonania. Materiał może być wykorzystywany do różnych rozmiarów opakowań i wszelkich napjów tej marki. Przy tworzeniu opakowania firma korzysta z trzciny cukrowej i odpadów pochodzących z procesu produkcji trzciny cukrowej. Oba materiały spełniają ustalone kryteria zrównoważonego rozwoju. Do najważniejszych należą: wykazanie poprawy parametrów środowiskowych i społecznych oraz uniknięcie negatywnego wpływu na bezpieczeństwo żywności.

Od daty premiery w roku 2009 Coca-Cola Company przekazała ponad 35 miliardów butelek do prawie 40 krajów. Sprzedaż dotyczy oryginalnej wersji PlantBottle, która wykonana jest do 30% z materiałów na bazie roślin. Szacuje się, że stosowanie opakowań PlantBottle od momentu uruchomienia pomogło ograniczyć emisję dwutlenku węgla o ponad 315 tysięcy ton. Coca-Cola Company planuje dalsze inwestycje w technologię PlantBottle, by do produkcji masowej wprowadzić wersję w 100% wykonaną na bazie roślin.