Firma Robatech, wiodący na świecie producent wysoce wydajnych systemów nanoszenia klejów przemysłowych, zaprasza do odwiedzenia swojego stoiska na targach TAROPAK 2018, gdzie m.in. będzie można zobaczyć, w jaki sposób działa automatyczny system napełniania kleju.

Koncentracja na bezpieczeństwie – Ludzie są najważniejsi!

Dzięki automatycznemu systemowi napełniania kleju w formie granulatu, Robatech koncentruje się na bezpieczeństwie w firmie. Urządzenie RobaFeed 3 z pojemnikiem na granulat GlueFill nie tylko chroni operatora przed oparzeniami, ale także zapewnia wyższą wydajność produkcji i oszczędność kosztów.

Ochrona pracowników oznacza określenie podstawowych przyczyn wypadków i minimalizację ryzyka obrażeń. Wypadki w miejscu pracy mogą mieć poważne konsekwencje, nie tylko dla zdrowia poszczególnych pracowników, ale także finansowo dla firmy. Robatech zobowiązuje się do stworzenia chronionego i bezpiecznego środowiska pracy dla personelu obsługującego systemy do aplikacji kleju, a tym samym do obniżenia kosztów. W grę wchodzi automatyczny system napełniania RobaFeed 3 z pojemnikiem granulatu GlueFill: chroniący przed możliwymi zagrożeniami podczas napełniania systemów topliwych, maksymalizujący dostępność systemu i zapewniający płynną sekwencję produkcji.

 

Bezpieczni pracownicy – bezpieczna firma

Prewencyjne warunki pracy sprzyjające bezpieczeństwu i zdrowiu nie tylko przekładają się na pieniądze. Mogą również zmniejszyć wydatki spowodowane wypadkami i zwolnieniami lekarskimi. Dzięki badaniom i zapobieganiu możliwym zagrożeniom w miejscu pracy, wszystkie procesy robocze ulegają poprawie. Firma staje się bezpieczniejsza i bardziej wydajna. Warunki pracy pracowników są bardzo ważne, ponieważ życie i zdrowie pracowników mają najwyższy priorytet. Dla firmy Robatech bezpieczeństwo i zdrowie operatorów systemów nakładania kleju to jedna z najważniejszych wartości firmy, ponieważ sposób obsługi ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa operatora. 

W szczególności napełnianie systemu kleju topliwego wiąże się z pewnym ryzykiem, ponieważ systemy zbiorników mogą osiągać temperatury nawet do 200°C. Podczas otwierania zbiornika w celu napełnienia klejem, istnieje ryzyko poparzenia wskutek rozprysku kleju lub kontaktu ze stopionym klejem. Ryzyka tego można uniknąć dzięki automatycznemu systemowi napełniania. 

Oprócz moralnego zobowiązania firmy do ochrony osób przed obrażeniami, istnieją prawne wymagania, że ​​maszyny muszą spełniać podstawy bezpieczeństwa. Poza tym istnieją ważne ekonomiczne powody, by zapobiegać wypadkom. Tylko bezpieczna firma jest wydajną firmą, ponieważ unika się przestojów, a tym samym oszczędza koszty.

Hanspeter Huber, kierownik ds. przemysłu w firmie Robatech skomentował:

- "Bezpieczeństwo należy wziąć pod uwagę już od fazy planowania systemu poprzez wszystkie fazy użytkowania. Tak więc praca z systemami klejowymi Robatech powinna spełniać wszystkie wymogi bezpieczeństwa, ponieważ zawsze najważniejsi są ludzie.”

 

Jesteś zainteresowany rozwiązaniami firmy Robatech? Zapraszamy na targi TAROPAK!

Skontaktuj się z firmą w celu otrzymania darmowego zaproszenia, upoważniającego do jednorazowego wstępu na teren targów.


Koncentracja na bezpieczeństwie – Ludzie są najważniejsi!


Chcesz uzyskać szczegóły już teraz? Zadzwoń lub napisz wiadomość e-mail!

Aleksander Lachowicz
Tel. +48 32 270 20 32
E-mail: aleksander@robatech.pl

 

Więcej informacji o firmie Robatech można znaleźć pod adresem: www.robatech.plO Robatech

Firma Robatech z siedzibą w Szwajcarii, jest wiodącym na świecie dostawcą systemów nakładania kleju dla różnych sektorów przemysłu. Portfolio produktów lidera usług i technologii dla rozwiązań do nanoszenia kleju, posiadające obudowy w kolorze zielonym, obejmuje kleje termotopliwe oraz kleje na zimno, a także aplikację kleju typu PUR. Firma Robatech jest obecna w ponad 70 krajach. Od 1975 roku dostarcza wysokiej jakości elementy sterujące, głowice aplikujące i systemy dozujące, które nie są porównywalne pod względem szybkości, precyzji i niezawodności.

 

Źródło: Robatech