Po burzliwych obradach międzynarodowe jury pod przewodnictwem Katarzyny Rzehak dyrektor Pionu Promocji IWP przyznało nagrody w tegorocznej edycji konkursu Dobry Wzór.

Laureaci  konkursu Dobry Wzór 2012 wybrani!
DOBRY WZÓR 2012 w Sferze Domu otrzymuje:


FGH-V GALERIA okno dachowe balkonowe
Producent FAKRO Sp. z o.o.
Projekt  Henryk Musiał Dyrektor Działu Badań i Rozwoju FAKRO 

Uzasadnienie:
Jury zwróciło uwagę na innowacyjną koncepcję składanego  balkonu na skośnej powierzchni dachu. Dotychczas przestrzeń pod skosami była powierzchnią niewykorzystaną, a balkony można było montować jedynie na ścianach pionowych. Firma Fakro i jej dział badań i rozwoju w odważny sposób przełamali stereotyp tworząc produkt nowoczesny, praktyczny i udowadniający, że  „balkonu na dachu” to rozwiązanie nie tylko możliwe, ale  i bardzo praktyczne.

DOBRY WZÓR 2012 w Sferze Publicznej otrzymuje:


FELIX 8X8 lotniskowy pojazd ratowniczo – gaśniczy
Producent Wawrzaszek ISS Sp. z o.o.
Projekt główny projektant Agnieszka Fujak Konstruktor prowadzący Aleksander Kłusak


Uzasadnienie:
Jury zwróciło uwagę na unikatowość na polskim rynku produktu o tak zaawansowanych rozwiązaniach technologicznych. Felix 8X8  łączy  niezwykle różnorodne  sprawności i funkcje, z których wszystkie zostały zaprojektowane zgodnie z najnowszymi osiągnięciami światowej myśli technicznej. Pojazd spełnia wszystkie wymagania stawiane samochodom ratowniczo-gasniczym, łącząc walory użytkowe z estetycznymi.DOBRY WZÓR 2012 w Sferze Publicznej otrzymuje:


FLASH DQ HB 886 oprawa oświetleniowa
Producent LUG Light Factory Sp z o. o.
Projekt Michał Romaniuk


Uzasadnienie:
Jury doceniło rzadką na polskim rynku jakość techniczną i wzorniczą lampy Flash DQ HB 886. Lampa nawiązuje  do opraw przemysłowych typu high Bay i jest przeznaczona do oświetlania wielkopowierzchniowych pomieszczeń komercyjnych: sklepów, sal konferencyjnych, klubów. Zachowując wszystkie cechy techniczne oświetlenia przemysłowego ma nowoczesny, zgodny z trendami look.

Pełną listę laureatów w załączniku:
[attach]attach1[/attach]
Pełną galerię laureatów można obejrzeć klikając link poniżej:
[url]http://opakowania.com.pl/Galeria/Laureaci-konkursu-Dobry-Wz%C3%B3r-2012-299.html