Do konkursu zgłosiło się blisko 200 projektantów. Iggesund Paperboard wybrała trzech laureatów, a z resztą chce nawiązać współpracę w przyszłości. Zobacz wygrane projekty.

Konkurs Iggesund Paperboard dla młodych projektantów

Entuzjazm, z jakim odebrali pomysł projektanci mile zaskoczył Iggesund Paperboard. Jednym z celów projektu było pokazanie wielu utelnetowanych projektantów oraz tego, co mogą zrobić z tektury. Konkurs miał zachęcać do stworzenia lepszego i bardziej zrównoważonego dla konsumentów opakowania. Jednym z nagrodzonych projektów jest system pakowania papieru toaletowego lub ręczników kuchennych. Został on przedstawiony przez Maikel Roberts z Barcelony. System ten pozwala na bardziej ekonomiczne załadowanie palety oraz zapewnia lepszą ekspozycję towaru w punkcie sprzedaży.

Jessica Bergdahl, Moa Ahlström i Linnea Löfgren, studenci pierwszego roku w Nackademin w Sztokholmie, stworzyli trójfunkcyjne opakowanie do chipsów. Wyróżniony projekt chroni zawartość lepiej niż tradycyjna paczka, a do tego może być także rozłozkładany i pełnić funkcję miski. Dodatkowo pokrywa, która jest wykorzystywana do zamykania opakowania, może być również używana do podowania dipów. Każde opakowanie, które może zaoferować kilka funkcji jednocześnie, jest zawsze ciekawsze i sprawia, że produkt sprzedaje się znacznie lepiej.

Trzecim laureatem okazał sie bułgarski Alpha Design. Projekt pomaga chronić pokrywę czytników e-booków. Tekturowa okładka jest stosunkowo niedroga i czytelnicy e-booków wyposażeni są w ten sposób w spersonalizowaną obudowę, która od razu mówi nam co jest w środku. Niektóre projekty przedstawione podczas konkursu zostały odrzucone ze względu na fakt, że były one fizycznie niemożliwe do realizacji lub zostały uznane za zbyt komercyjne.
Dowiedz się więcej