Koncern PARKSIDE FLEXIBLES INTERNATIONAL jest nie tylko jednym z największych dostawców opakowań w Anglii, ale i międzynarodową grupą wychodzącą ze swoją szeroką ofertą do klientów w całej Europie. Wielkość produkcji opakowań miękkich wynosi do 60.000 ton rocznie. Koncern zatrudnia ponad 750 pracowników.

Lider technologii opakowań

PARKSIDE FLEXIBLES S.A. jest uznanym dostawcą opakowań do wielu produktów takich jak: mrożonki, lody, słodycze, makarony i produkty sypkie, detergenty, papiery i chusteczki, torby do chleba, obwoluty do papieru ksero, pieluchy. Nową ofertą na rynku polskim są torebki typu re-fell oraz termokurczliwe etykiety. Oferujemy opakowania z roli oraz torby z takich materiałów jak: polietylen, polipropylen, folia aluminiowa, laminaty, papiery i inne. W trosce o jakość oferowanych produktów wprowadzono szereg procedur, których stosowanie zaowocowało otrzymaniem w 1998 roku certyfikatu ISO 9002. Firma za swój cel stawia sobie zadowolenie i bezpieczeństwo klienta, konsumenta, sąsiada oraz pracownika, dlatego szczególną troską otacza się sprawy bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony środowiska naturalnego, realizując przy tym szeroko pojętą politykę jakości. Dzięki połączeniu takich atutów jak: doświadczenie, nowoczesność, bezpieczeństwo kapitałowe, nastawienie na zadowolenie klienta i pracownika oraz realizację polityki jakości, firma PARKSIDE FLEXIBLES S.A. zyskuje miano lidera na rynku opakowań w Polsce.

Drukarnia położona w Złotowie swoją tradycją sięga roku 1947. Najpierw działała na rynku jako firma państwowa, później po przekształceniach i reorganizacji jako OLIMP-Flex S.A., która w 1999 roku stała się częścią koncernu BP. W 2002 r. PARKSIDE FLEXIBLES INTERNATIONAL wykupił 100% akcji w firmie BP Chemicals OLIMP-Flex S.A. w Złotowie i w ten sposób stał się właścicielem firmy. Odtąd nasza firma nazywa się PARKSIDE FLEXIBLES S.A.

Inwestycje poczynione w Złotowie, dały drukarni zwiększony potencjał produkcyjny oraz uczyniły ją w pełni przystającą do europejskich standardów. Obecnie dysponuje najnowocześniejszym parkiem maszynowym oraz wysoko wykwalifikowaną kadrą.

Wszystko to pozwala firmie na znaczne osiągnięcia, z których najważniejszymi są przystosowanie do ciągle zmieniających się warunków rynku oraz zadowolenie stale rosnącej rzeszy klientów. Osiągnięcia te znajdują swój wyraz w licznie przyznawanych nagrodach, zarówno przez lokalne koła gospodarcze, jak i przez audytorium międzynarodowe. Niezależna Międzynarodowa Firma AIB certyfikująca zakłady produkujące artykuły spożywcze oraz ich dostawców pod względem bezpieczeństwa produktu i higieny, przyznała firmie BP Chemicals OLIMP-Flex S.A. bardzo wysoką notę (EXCELLENT). Firma jest również w trakcie wdrażania systemu HACCP. Na uwagę zasługuje fakt, że firma jest exporterem opakowań do takich krajów jak Niemcy, Holandia czy Wielka Brytania.

Rozwój technologiczny firmy został zaplanowany tak, by pozostawała ona wciąż liderem technologicznych przemian. Dowodem na to są inwestycje w najnowocześniejszy system do ośmiobarwnego druku fleksograficznego oraz nowoczesny system dozowania farb. Firma posiada trzy maszyny fleksograficzne: dwie ośmiokolorowe sterowane komputerowo oraz jedną sześciokolorową. Stosowany przez nas system druku zapewnia jakość i powtarzalność wzoru, którą wcześniej zapewniał tylko system druku wklęsłego.
Oznacza to, że klienci dbający o jakość opakowania i tożsamość ich marki nie są dłużej skazani na korzystanie z systemu druku wklęsłego. Głównymi odbiorcami opakowań ze Złotowa są bardzo dobrze znane firmy działające na polskim rynku. Opakowania dla dużych koncernów muszą spełniać nie tylko wymagania dotyczące stałej jakości, ale również muszą posiadać cechy zabezpieczenia towaru przed plagiatem. Z tych względów w naszej firmie bardzo dużo uwagi poświęca się opracowaniu wzorów, przygotowaniu form drukowych oraz zapewnieniu pełnej tajemnicy handlowej w obsłudze - wszystko ku zadowoleniu naszych klientów.
Źródło: ''