Masterchem, jeden z czołowych polskich producentów opakowań PET odnotował wyższe miejsca w prestiżowych rankingach niż rok temu.

Masterchem - awans w rankingach

Gazele Biznesu i przede wszystkim Diamenty Forbesa - to właśnie w tych rankingach firma Masterchem zanotowała skok w górę. W niedawno opublikowanych zestawieniach biznesowych awans jest znaczny w porównaniu z rokiem ubiegłym. Pod tym względem rok 2018 jest dla firmy bardzo udany.

W Lubuskiem przybywa firm, które mogą poszczycić się dobrą pozycją w rankingach gospodarczych. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Masterchem Marcin Wiśniewski Piotr Wasilewski Spółka Jawna również zalicza się do tego grona. W prestiżowym rankingu Forbesa uplasowała się na 6. miejscu w województwie lubuskim. Na liście ogólnopolskiej Masterchem jest 263 firmą. Wynika z tego, że cały czas firma zwiększa swoją wartość na rynku.

W rankingu Gazele Biznesu 2018 natomiast firma Masterchem odnotowała kolejny skok, awansowała o 358 pozycji.

Czym są Diamenty Forbesa i Gazele Biznesu?


Diamenty Forbesa

Diamenty Forbesa to prestiżowy ranking, który wyróżnia firmy i przedsiębiorców odnoszących sukcesy oraz rozwijających się pod względem innowacyjnym. To również znak dla innych firm w kraju, że przedsiębiorstwa widniejące w rankingu są wiarygodne biznesowo i godne zaufania. Forbes współpracuje z firmą Bisnode, która analizuje dane dostarczone przez zgłaszające się do rankingu przedsiębiorstwa. Na ich podstawie tworzone są bazy firm, którym przyznawane są ratingi wiarygodności. Pod tym względem firmy muszą być rentowne i mieć wysoką płynność bieżącą, a także nie zalegać z płatnościami. Kolejno przedsiębiorstwa muszą wykazać się dodatnim wynikiem finansowym oraz wartością kapitałów własnych.

 

Gazele Biznesu

Gazele Biznesu skupiają natomiast dynamicznie rozwijające się małe i średnie przedsiębiorstwa. Ranking sporządzany jest przez dziennik ekonomiczny „Puls Biznesu”. W każdej edycji badany jest wynik firmy za pełne trzy poprzedzające lata. O miejscu przedsiębiorstwa uczestniczącego w rankingu decyduje wyrażony w procentach przyrost obrotów, osiągnięty w ciągu trzech badanych lat.

 

Zapoznaj się z pełną ofertą Masterchem

 

Źródło: Masterchem