W ofercie firmy Masterchem pojawiła się zupełna nowość. Klientom, którzy oczekują od opakowań nieco uatrakcyjnienia i urozmaicenia, firma proponuje możliwość zastosowania zdobień, zarówno na butelkach, jak i zamknięciach. W celu uszlachetnienia opakowań firma stosuje metodę hot-stampingu.

Masterchem wprowadza zdobienia opakowań

Hot-stamping jest bardzo popularną techniką uszlachetniania druku, którą można stosować na opakowaniach o różnej charakterystyce materiału. Metoda ta daje wysoką jakość wizualną oraz ochronną.

 

Rynek opakowań a zdobienia

Zdobienia techniką hot-stampingu coraz śmielej wykorzystuje się na rynku opakowań. Według Masterchem, metoda ta w pełni urozmaici produkty o różnej specyfice, szczególnie te związane z branżą kosmetyczną. Aby opakowania kosmetyków były zgodne z obowiązującymi trendami powinny charakteryzować się atrakcyjnym wyglądem, wysokim komfortem użytkowania, trwałością oraz ergonomią.

Aspekty wizualne są bardzo ważne, dlatego Masterchem wprowadził również możliwość zdobienia, które można wykorzystać do różnego rodzaju produktów, w tym właśnie kosmetyków.

Złote, srebrne, kolorowe logo lub inne zdobienie czy grafika może wyróżnić opakowanie. Ozdobienie w ten sposób konkretnej płaszczyzny podkreśli niebanalność produktu, uszlachetni i sprawi, że stanie się on bardziej ekskluzywny.

 

Dowiedz się więcej

 

Źródło: Masterchem