Każdy pakowany produkt wymaga doboru opakowania, które będzie posiadało odpowiednie bariery. Firma Mondi wychodzi na przeciw potrzebom swoich klientów i proponuje inteligentne rozwiązania Alufree BarrierFilm.

Mondi przedstawia Alufree BarrierFilm – nowe opakowania do żywności

Ideą, dla której konsumenci decydują się na pakowane jedzenie, takiego jak suszone zioła czy zupy w proszku, jest fakt, że mają one długi termin przydatności. Jednak jest to zaletą tylko wtedy, gdy produkt zachowuje swoją jakość i walory smakowe. Funkcje barierowe opakowań są niezbędne, by było to możliwe. Podczas, gdy ochrona opakowanych towarów jest ważna, pojawia się pytanie co z aspektami ochrony środowiska? Specjalna powłoka od Mondi zapewnia idalne połączenie. Alufree BarrierFilm zostanie zaprezentowana na tegorocznych targach Fachpack w Norymberdze. Dotychczas najlepszą ochronę zapewniały opakowania wykonane z folii aluminiowej. Firma Mondi postawiła jednak na bardziej ekologiczny produkt.  

Opakowanie AluFree BarrierFilm to inteligentna alternatywa, która nie zawiera żadnego rodzaju metalu, przez co znacznie łatwiejsze jest wykorzystanie jej w trakcie łańcucha dostaw. Przede wszystkim możliwe jest użycie w stosunku do takich opakowań wykrywacza metali, co często przydaje się podczas transportu. Produkt został już wyróżniony nagrodą WorldStart Silver DuPont oraz PPI 2014 za "Innowacje w Zrównoważonym Pakowaniu". Nowy produkt zapewnia ochronę i długi okres trwałości dla produktów spożywczych. Dzięki wyeliminowaniu aluminium, Mondi przyczyniło się do zmniejszenie emisji dwutlenku węgla nawet o 25 %.

Poprzez wprowadzenie specjalnego polimeru uszczelniającego, który pomaga zmniejszyć temperaturę zgrzewania, a następnie obniża zużycie energii, powłoka jest znacznie wzmocniona. Ponadto, niższa temperatura zgrzewania prowadzi do wyższej wydajności linii napełniania. Alufree BarrierFilm nie jest też tak wrażliwy na zginanie. Opakowanie pozostaje bezpieczne oraz zachowuje przy tym atrakcyjny wygląd produktu i marki. Inteligentne rozwiązanie Alufree BarrierFilm od Mondi jest dostępny dla szerokiej gamy produktów spożywczych, w tym produktów takich jak kawa, które wymagają silnej bariery tlenowej. Na zamówienie firma przygotowuje również wkładkę z funkcją łatwego otwierania.

Bądź na bieżąco z Mondi Group