Mondi podjęło dalsze kroki w stronę rozwoju przemysłowych worków papierowych. Nowy produkt ma oferować bezkompromisową ochronę przed warunkami atmosferycznymi i znacznie wydłużyć żywotność materiału oraz wpłynąć na trwałość zawartości.

Najlepsze połączenie - Mondi HybridPro

HybridPro jest produktem technicznym, łączącym papier i tworzywa sztuczne. Polączenie sprawdzi się w wielu gałęziach przemysłu i do różnorodnych zastosowań, zwłaszcza materiałów budowlanych. Torebki przemysłowe wykonane z papieru są zwykle narażone na działanie deszczu i wilgoci. Szczególnie niebezpieczne jest to, gdy torebka ma pełnić funkcję ochronną. W takim przypadku wystawienie na bezpośrednie działanie deszczu spowoduje, że opakowanie wchłania wodę, w wyniku czego znacznie osłabia materiał. Takie własciwości sparawiają, że stosowanie papieru jako materiału ochronnego jest dość uciążliwe, a przy tym okres przechowywania w nim produktów może być ograniczony. W niektórych przypadkach powoduje to wybór plastikowych, niezdrowych dla środowiska toreb.

Mondi, jako firma zawsze świadoma potrzeb swoich klientów, przygotowała hybrydowe rozwiązanie dotychczasowego dylematu. Torby HybridPro oferują zalety plastikowych toreb, ale zachowują wszystkie systemy napełniania toreb papierowych. Z HybridPro - papierem w połączeniu z tworzywami sztucznymi naprawdę można zapewnić najlepszą ochronę wobec warunków pogodowych z obu światów (papieru i tworzyw sztucznych) dzięki zewnętrznej warstwie PE otulającej torby. Takie rozwiązanie umożliwia przechowywanie produktów znacznie dłużej, stabilniej, bez konieczności inwestowania w drogie systemy napełniania FFS. HybridPro jest doskonałym połączeniem wśród dostępnych opcji. Wewnętrzna warstwa jest wykonana z 120 g/m2 papieru Mondi Advantage One, zewnętrzna zaś jest grubsza i wykonana z polietylenu o wysokiej gęstości HDPE. Na rynku pojawiały się już torebki, w których stosowano kombinacje papieru i tworzywa sztucznego, lecz jeszcze nigdy w ten sposób nie wykorzystano HDPE. Jest to ogromne osiągnięcie techniczne, które oferuje nowy wymiar dla wzornictwa przemysłowego worków. Produkt należy do nowej generacji worków hydrofobowych Mondi, opracowanych z myślą o innowacyjnych, ciekawych rozwiązaniach osiągniętych poprzez stałe badania i rozwój.

Nowa torba, dla której trwa postępowanie patentowe, to kolejny pomyślny wynik strategicznego nacisku Mondi we współpracy z klientami w procesie rozwoju produktu. Trwałość produktu jest dłuższa niż w przypadku standardowych worków papierowych. Przekonujące są też dodatkowe korzyści torby z nową warstwą zewnętrzną, która stanowi barierę przed deszczem, wilgocią i kurzem. Wykonana z tworzywa sztucznego nadaje jej atrakcyjny, nowoczesny wygląd, co jest bardzo ważnym czynnikiem na wielu rynkach. Folia HDPE może być drukowana w maksymalnie ośmiu kolorach, z możliwością poprawek oraz mającą błyszczący wygląd. Warstwa papieru jest dostępna jedynie w bielonej lub niebielonej wersji. Technologia HybridPro powstała wraz wodoodpornym papierem Splashbag Mondi w ramach następnej generacji worków wodoodpornych, zgodnie ze strategiczną orientacją  firmy na innowacje. Nowy produkt zostanie zaprezentowany publicznie podczas zbliżających się międzynarodowych targów FachPack w Norymberdze w Niemczech.  Zapraszamy do udziału od 29 września do 1 października 2015 r.

Mondi Group 

Źródło: Mondi Group