Nowy gatunek PP zapewni większą sztywność i doskonałą przezroczystość do wytłaczania płyt, termoformowania i kompoundingu. Sprawdź możliwości gatunku Moplen HP2409.

Moplen HP2409 - nowość w ofercie BOP

Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. oraz Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż Sp. z o.o. („Grupa BOP”) od lat działa w branży poliolefin w Polsce, przez co doskonale zna wymagania rynku i spełnia potrzeby przetwórców. Nowy gatunek tworzyw polipropylenowych posiada jeszcze lepsze cechy, co znacznie poszerzy zasięg oferty produktowej skierowanej do firm wytwarzających sztywne folie do termoformowania. 

Szeroka oferta
Homopolimery PP cechuje dobre obciążenie statyczne, chociaż to kopolimery blokowe posiadają doskonałą udarność w niskich temperaturach. Kopolimery randomiczne natomiast charakteryzują się dobrą przejrzystością. Dostępność szerokiej oferty oraz wiedza na temat podstawowych parametrów istotnych z punktu widzenia przetwórstwa, pozwalają optymalnie dopasować gatunek, by był on wytrzymały w tracie termoformowania w fazie stałej oraz odpowiednio stabilny termicznie. Umożliwi to ponowne użycie ażuru przy zachowaniu dużej jednorodności i powtarzalnej charakterystyki skurczowej. 

Nowy gatunek
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, przezroczyste pojemniki do przechowywania żywności muszą zapewniać projektantowi i producentowi opakowań przede wszystkim połączenie dużej sztywności z odpowiednimi właściwościami optycznymi. Ponadto ważne jest, by takie opakowanie skutecznie chroniło zawartość pojemnika, a przy tym eksponowało produkt w odpowiedni sposób. Znając rynek, Grupa BOP wyprodukowała najnowszy i bardzo rozwojowy gatunek homopolimeru PP. Pod nazwą Moplen HP2409 kryje się efektywny dodatek poprawiający jego przezroczystość i sztywność. Nowy gatunek posiada jeszcze lepsze właściwości użytkowe w porównaniu do tradycyjnych gatunków PP dostępnych na rynku.

Zalety ekomoniczne
Zastosowanie nowego gatunku do termoformowania zapewnia m.in. lepszą udarność w temperaturze pokojowej, bardzo duży moduł sztywności przy rozciąganiu (około 2000 Mpa) oraz wysoką przezroczystość (zmętnienie ok. 16%). Pozwala to także zmniejszyć zużycie tworzywa na skutek redukcji grubości ścianek wytwarzanych pojemników i opakowań metodą termoformowania, bez pogorszenia ich funkcjonalności.

Najważniejsze cechy gatunku Moplen HP2409:

  • bardzo duża sztywność zapewniająca trwałość pojemników,
  • wysoka przezroczystość,
  • wyjątkowy połysk,
  • dobra stabilność wymiarowa w podwyższonej temperaturze.

Gatunek Moplen HP2409 przeznaczony jest do zastosowania w produkcji tacek i pojemników, opakowań i kubków jednorazowych o doskonałej przezroczystości, opakowań do żywności oraz kompoundingu.

Nawiąż współpracę z BOP

Źródło: Basell Orlen Polyolefins